Naga MarketsDolar amerykański nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Mimo, że dziś jest on najsilniejszą spośród walut grupy G8, to w perspektywie ostatniego miesiąca a nawet i roku umacniał się on nieznacznie jedynie w stosunku do jena japońskiego. Fakt ten sprawiał, że kurs euro wzrósł od 31 marca br. o niemal 5 centów, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od marca 2020 r. aprecjacji do niemal 16 centów.

Ekonomiści holenderskiego banku ABN Amro uważają, że słabsze dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych i wyższa inflacja konsumencka napędzały spadek realnych rentowności, ciążąc tym samym dolarowi amerykańksiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fakt ten sprawił, że kurs euro wzrósł do 1,22 USD. Niemniej jednak, oczekują oni, że deprecjacją amerykańskiej waluty powoli dobiega końca i kurs euro osunie się do końca roku w okolice 1,15 USD, co byłoby najniższym poziomem od lipca 2020 r.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i rozpocznij swoją przygodę z inwestowaniem

EURUSD Daily

Do wzrostu notowań dolara przyczynić ma się m.in. mniej gołębia postawa Rezerwy Federalnej niż Europejskiego Banku Centralnego i poprawa wyników gospodarczych w USA.

– Sądzimy, że Fed będzie mniej gołębi niż EBC (…) Oczekujemy, że wyniki gospodarcze USA będą wspierać dolara w średnim terminie. Nasza prognoza na koniec roku 2021 dla EUR/USD wynosi 1,15 – wskazali ekonomiści.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: enea kurs | bitcoin kurs dzisiaj | co znaczy blik | s&p 500 | dom development kurs | dax 30 prognoza | jak kupić ethereum | cd projekt red akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSfinks Polska zaktualizował odpis na utratę majątku trwałego za IV kw. 2020 r.
Następny artykułGlobal Cosmed ma umowy kredytowe z BNP Paribas BP, liczy na istotne oszczędności
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here