Naga MarketsKurs euro, dolara, funta i franka do złotegoKurs euro wzrósł między 7 czerwca br. a 28 lipca br. o niemal 17 groszy. Kurs dolara wzrastał z kolei między 1 czerwca br. a 21 lipca br. o ponad 27 groszy. Ostatnie di przyniosły jednak ze sobą niewielką deprecjację obydwu walut. Euro potaniało o ponad 4 grosze a dolar o blisko 8 groszy. Ekonomiści RBC Capital Markets prognozują, że zarówno euro jak i dolar wzrosty mają już za sobą i na przestrzeni najbliższych miesięcy notowaniu tych walut będą spadać w relacji do polskiego złotego.

Euro i dolar stracą wobec złotego 

Ekonomiści RBC Capital Markets, globalnego banku inwestycyjnego świadczącego usługi w zakresie bankowości, finansów i rynków kapitałowych korporacjom, inwestorom instytucjonalnym, podmiotom zarządzającym aktywami i rządom na całym świecie uważają, że zarówno euro, jak i dolar amerykański będą na przestrzeni najbliższych miesięcy osłabiać się względem polskiego złotego.Ich szacunki zakładają, że kurs euro osunie się niespełna 4,57 zł obecnie do 4,45 zł pod koniec trzeciego kwartału br., 4,40 zł pod koniec roku, 4,35 zł na koniec marca 2022 r., 4,29 zł pod koniec pierwszego półrocza przyszłego roku, 4,27 zł na koniec września 2022 r. i zaledwie 4,25 zł pod koniec przyszłego roku, co byłoby najniższym poziomem od lutego 2020 roku.

W tym samym czasie dolar amerykański miałby z kolei osuwać się z niemal 3,85 zł obecnie do 3,73 zł pod koniec przyszłego roku, co byłoby najniższym poziomem od połowy czerwca br.

Biorąc pod uwagę, iż oczekują oni zauważalnie większej deprecjacji notowań wspólnej waluty niż dolara amerykańskiego, prognozują również, że kurs pary walutowej EUR/USD osunie się z niespełna 1,19 USD obecnie do 1,17 USD pod koniec września br., 1,14 USD na koniec roku, 1,13 USD pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku i 1,12 USD na koniec pierwszego półrocza 2022 roku, co byłoby najniższym poziomem od początku lipca 2020 r.

Poniższe tabele przedstawiają pełnie prognoz walutowych ekonomistów RBC Capital Markets:

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania biomed lublin | kurs akcji cdr | notowanie jsw | lotos giełda | giełda wirtualna polska | kurs dow jones | pgnig akcje kupno | biomedlub |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKursy walut. Czy polski złoty powinien obawiać się obawiać inflacji?
Następny artykułSkrajnie negatywne nastroje są największą siłą CD Projekt – uważa TMS Brokers
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here