Naga Markets

Kurs euro spadł od drugiej połowy listopada 2021 r. o ponad 22 grosze. W tym samym czasie frank szwajcarski potaniał o niemal 21 groszy, a dolar amerykański aż o 28 groszy. Ekonomiści Banku Millenium zwracają jednak uwagę, że ostatnie dni przyniosły pewne uspokojenie i polski złoty miał coraz większe trudności z odnotowywaniem kolejnych wzrostów. W ocenie ekspertów, paliwo do umocnienia polskiej waluty – zwłaszcza po stronie czynników krajowych – zaczynało się bowiem wyczerpywać.

Kurs euro spadnie do 4,50 zł

– Złoty niezmiennie wykorzystuje przepływ kapitału zagranicznego w kierunku walut państw oferujących coraz wyższe rentowności obligacji skarbowych. Potencjał do umocnienia polskiej waluty istnieje, choć jest on naszym zdaniem ograniczony. Tak jak w poprzednich raportach tak i obecnie liczymy się z możliwością dojścia notowań do bariery 4,50 (ryzyko krótkotrwałego przełamania) natomiast taki scenariusz oceniamy jako możliwy kres umocnienia złotego w ramach trwającego od grudnia ruchu spadkowego EUR/PLN – wskazują ekonomiści banku Millenium dodać, że temat podwyżek stóp procentowych w Polsce jest już bowiem wkalkulowany w wycenę złotego.Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Eksperci podkreślają jednak, że choć zakładają, iż złoty zyska w najbliższych dniach nieznacznie na wartości, to potencjalny spadek notowań EUR/PLN będzie niewielki i prawdopodobnie przejściowy.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lewa prognozy | pkn orlen kurs akcji | kryptowaluty ranking | kryptowaluty kursy | cena akcji jsw | gpw kurs | notowania pekao | kurs korony norweskiej nbp |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia


Poprzedni artykułMicrosoft przejmuje Activision Blizzard, a akcje CD Projekt wystrzeliły w górę
Następny artykułIle wyniesie kurs dolara, euro, funta i franka na koniec 2022 r.? Prognozy BNP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here