Naga MarketsFlaga unii europejskiej i polski wbite w papierowe statkiKurs euro od dłuższego czasu utrzymuje się powyżej technicznego wsparcia w wysokości 4,4550 zł. Ekonomiści Rabobanku spodziewają się, że w najbliższym czasie na rynku może pojawić się presja popytowa, która doprowadzi do chwilowego odbicia powyżej tego poziomu. Równocześnie zakładają oni jednak, że w perspektywie najbliższych 12 miesięcy, kurs euro osunie się aż do 4,30 zł, co byłoby najniższym poziomem od pierwszej połowy marca br.

  • Kurs euro oscyluje w okolicy technicznego wsparcia
  • Kurs euro może krótkoterminowo odbić
  • Ekonomiści Rabobanku spodziewają się spadku euro w ciągu najbliższego roku

Globalna euforia osłabi euro?

Zdaniem ekonomistów z Rabobank, negatywna presja na EUR/PLN jest podsycana przez globalną euforię, że szczepionka koronaawirusowa będzie dostępna stosunkowo szybko. Ponadto oczekuje się, że prezydent-elekt Joe Biden powstrzyma się od eskalacji napięć handlowych między USA a Chinami i Unią Europejską. Byłoby to korzystne dla światowego handlu i dla Polski jako jednego z największych producentów w UE.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURPLN Daily

Polski rząd może osłabić kurs złotego

Wskazują oni także, że źródłem krótkoterminowej presji wzrostowej na notowaniach EUR/PLN może w najbliższym czasie być spór jak powstał między Polską i Węgrami a resztą UE. Chodzi tu oczywiście o powiązanie wypłaty środków z budżetu Wspólnoty z przestrzeganiem praworządności na co ani polski, ani węgierski rząd nie chce się zgodzić.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs franka liderem 2020 r., zacznie jednak wkrótce tracić uważa MUFG
Następny artykułKurs funta GBP/PLN na plusie w środę. Dolar, euro i frank także zyskują do złotego 25 listopada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here