Naga MarketsKurs euro do złotego EURPLNKurs euro spadł między 31 grudnia 2020 r. a 10 lutego 2021 r. o ponad 15 groszy z 4,62 zł do 4,47 zł. Na przestrzeni ostatnich dni euro odrobiło nico strat i obecnie utrzymuje się nieco poniżej 4,50 zł. Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/PLN zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego oporu, gdzie dziś znów pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli więc strefa ta zostanie odrzucona, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej deprecjacji kursu euro wobec polskiego złotego.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Analitycy są podzieleni
  • Eksperci RBC prognozują, że kurs euro spadnie do 4,15 zł
  • Ekonomiści Morgan Stnaley szacują, że euro spadnie do 4,25 zł
  • Analitycy TD Bank zakładają natomiast, że kurs euro wzrośnie do 4,60 zł

Kurs euro spadnie do 4,15 zł

Analitycy RBC Capital Markets, globalnego banku inwestycyjnego świadczącego usługi w zakresie bankowości, finansów i rynków kapitałowych korporacjom, inwestorom instytucjonalnym, podmiotom zarządzającym aktywami i rządom na całym świecie prognozują, że kurs euro spadnie w pierwszym kwartale br. do 4,45 zł, po czym będzie kontynuował tę tendencję również w kolejnych kwartałach osuwając się odpowiednio do 4,37 zł pod koniec czerwca br., 4,30 zł we wrześniu br. i 4,25 zł pod koniec roku. W 2022 spodziewają się oni, że euro będzie spadać dalej do 4,20 zł pod koniec pierwszego kwartału i 4,15 zł w drugim kwartale 2022 r., gdzie ustabilizuję się i utrzyma aż do końca przyszłego roku.

Bardzo podobny pogląd przedstawiają także eksperci Morgan Stanley. Ekonomiści jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie spodziewają się bowiem, że kurs euro osunie się w pierwszym kwartale br. do 4,45 zł i będzie kontynuował tą tendencję aż do końca 2022 r. osuwając się odpowiednio do 4,42 zł w drugim kwartale br., 4,40 zł w trzecim kwartale br., 4,38 zł w czwartym kwartale br., 4,35 zł w pierwszym kwartale 2022 r., 4,32 zł w drugim kwartale 2022 r., 4,28 zł w trzecim kwartale 2022 r. i 4,25 zł na koniec przyszłego roku.

Kurs euro wzrośnie do 4,60 zł

Zgoła odmienne zdanie nt. przyszłości wspólnej waluty mają natomiast ekonomiści amerykańskiego banku TD Bank. W ich ocenie kurs euro wzrośnie bowiem do końca marca br. do 4,54 zł i będzie kontynuował rajd wzrostowy aż do końca przyszłego roku z pewną stabilizacją miedzy drugim i trzecim kwartałem br. oraz czwartym kwartałem br. i pierwszym kwartałem 2022 r.

Eksperci TD Bank prognozują, że kurs euro uplasuje się w drugim kwartale br. na poziomie 4,55 zł, gdzie utrzyma się aż do końca września br. Do końca roku notowania wspólnej waluty miałyby natomiast wzrosnąć do 4,56 zł i tam utrzymać się aż do końca marca 2022 r. Pod koniec drugiego kwartału 2022 r. euro miałoby wzrosnąć do 4,57 zł i kontynuować wzrosty w kolejnych kwartałach plasując się odpowiednio na poziomach 4,58 zł pod koniec września 2022 r. i 4,60 zł na koniec przyszłego roku.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDogecoin jest warty 9 mld dol. Jednak twórca DOGE niewiele na nim zarobił
Następny artykułPrezydent Biden vs USD. Rok pierwszy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here