Naga MarketsKurs euro spadnie do 1,18 USD do końca 2021 r. - prognozuje JP MorganJP Morgan zwraca uwagę, że Senat kontrolowany przez Partię Demokratyczną oznacza większą stymulację fiskalną. Kurs dolara wobec euro ma przez to zyskać ze względu premię wzrostową wspierającą USD.

  • Euro może radzić sobie słabiej niż np. waluty towarowe
  • Notowania euro w relacji do dolara mogą spaść do 1,18 do końca br.
  • Zbyt wcześnie, by mówić o zakończeniu trendu spadkowego na USD

Euro spadnie do 1,18 USD, ale to nie koniec trendu spadkowego na dolarze

Bank inwestycyjny JP Morgan przyjął nieco inne podejście i zamiast mówić o osłabieniu dolara przez niższe realne rentowność uważa, iż premia wzrostowa wesprze USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Kontrolowanie kongresu przez Demokratów stanowi potencjalną linię ratunkową dla dolara, zwłaszcza od połowy roku, kiedy gospodarki, miejmy nadzieję, zostawią za sobą COVID-19 i gdy myśli zwrócą się w stronę Fed ograniczającego program QE pod koniec roku – prognozuje JP Morgan.

Bank oczekuje również, że pewna rekalibracja mieszanki monetarno-fiskalnej w USA złagodzi presję na spadek realnych rentowności i pomoże wesprzeć dolara.

W tym kontekście JP Morgan uważa, że ​​waluty o wyższych dochodach będą miały lepszą pozycję niż waluty o niskiej rentowności, by skorzystać z globalnego ożywienia.

Przez powyższe, euro będzie miało tendencję do słabszych wyników w przypadku inwestorów preferujących alternatywne aktywa, takie jak waluty towarowe.

fpmarkets

Zgodnie z modelem banku, dolar amerykański został przewartościowany o około 25% w szczytowym momencie kryzysu finansowego w marcu, ale różnica ta spadła teraz do 3%, co ograniczy zakres dalszej sprzedaży w USA.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) – wykres tygodniowy

Ogólnie rzecz biorąc, JP Morgan spodziewa się, że kurs euro do dolara (EUR/USD) osłabi się do 1,18 na koniec 2021 roku. Bank ostrzega jednak, że jest zbyt wcześnie, by mówić o końcu trendu spadkowego na dolarze.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here