Naga Markets

Kurs euro spadnie do 1,16 USD w ciągu najbliższych 3 miesięcy - RabobankWczorajszy spadek kursu euro do dolara zakwestionował wybicie w górę z końca minionego tygodnia. Analitycy Rabobank zauważają, że w ostatnich dniach wspólna waluta była jedną z najsłabszych wśród walut grupy G10. Uważają ponadto, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy EUR/USD będzie się cofać do poziomu 1,16.

  • Indeks nastrojów ZEW wypadł zaskakująco słabo
  • Koronawirus, niepewność ws. Brexitu i wyborów w USA nie pomagają euro
  • Rabobank prognozuje spadek euro do 1,16 USD

Euro z gorszą perspektywą

Zaskakująca słabość październikowego odczytu indeksu nastrojów ZEW podważyła osłabiła wspólną walutę i uwypukliła zbieżność obaw rynkowych dotyczących rosnących przypadków COVID-19 w Europie, a także Brexit i niepewność odnośnie wyborów prezydenckich w USA.Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Gwałtowny spadek indeksu ZEW w stosunku do poziomów z września wskazuje również, że potencjalnie silna poprawa nastrojów wobec euro na wiosnę może słabnąć.

Wzrost kursu pary walutowej EUR/USD wiosną i wczesnym latem był spowodowany zarówno pogorszeniem się fundamentalnych czynników stojących za dolarem, jak i poprawą czynników wpływających na kurs EUR (…) Od tego czasu jednak kontekst dla EUR się pogarszał, a rynek nadal utrzymuje długie pozycje – uważa Rabobank.

– Widzimy możliwość spadku notowań EUR/USD do 1,16 w perspektywie 3 miesięcy – prognozuje Rabobank

Kurs euro stracił prawie 0,57 proc.

Po piątkowych zyskach i wybiciu ponad opór przy 1,1770 na parze walutowej EUR/USD nie ma już śladu. Wczoraj na rynek ponownie zawitali sprzedający i zepchnęli kurs w okolicach wsparcie przy 1,1700.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

AVA Trade

Akcja cenowa porusza się teraz bez wyraźnego kierunku i nie widać żadnych dobrych okazji do zajmowania pozycji.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBank Rosji: cyfrowy rubel alternatywą dla waluty tradycyjnej. Pierwszy krok do emisji CBDC?
Następny artykułAkcje Tesli drożeją 3 sesje z rzędu. Przecena Modelu S w USA i Chinach
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here