Naga MarketsRynkowe szachy - EurodolarKurs euro traci w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od ponad pięciu tygodni. W tym czasie notowania wspólnej waluty osunęły się o 3,5 centa, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od drugiej połowy maja br. deprecjacji do ponad 7 centów, co stanowi niemal 6 proc. Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że kurs pary walutowej EUR/USD osunął się do najniższego poziomu od lipca 2020 roku.

  • Kurs euro spadł poniżej 1,16 USD
  • Ekonomiści oczekują jego dalszej deprecjacji do 1,15 USD
  • W ich ocenie spadek ten wydarzy się szybciej niż pierwotnie zakładali 
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kurs euro zmierza w kierunku 1,15 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osunął się w ostatnim czasie poniżej 1,16 USD z ponad 1,2260 USD raportowanego jeszcze w maju br.EURUSD Daily

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tak znaczna deprecjacją notowań wspólnej waluty względem dolara amerykańskiego sprawiła, że ekonomiści Rabobanku postanowili zaktualizować swoje pgornozy walutowe.

– EUR/USD spadnie w kierunku poziomu 1,15 szybciej niż się spodziewamy – wskazali dodając, iż wrześniowe dane o amerykańskich payrollsach nie zmieniły znacząco oczekiwań co do polityki taperingu Fed, choć waga długich pozycji w USD sugeruje możliwość pewnej korekty w nadchodzących tygodniach.

Niemniej jednak, ekonomiści Rabobanku widzą, że czynniki, które napędzały ostatnie wzrosty USD pozostają zasadniczo niezmienione i przesunęli 12-miesięczny cel dla EUR/USD na 1,15 do perspektywy trzymiesięcznej.

– Spadek stopy bezrobocia w połączeniu z rewizjami w górę dla wzrostu payrollsów w poprzednich dwóch miesiącach wydaje się zachęcać do poglądu, że istnieje wystarczający skumulowany postęp, aby Fed mógł przeforsować swoje plany zmniejszania programu skupu obligacji w nadchodzących miesiącach – wskazali dodając, iż czynniki, które wspierały USD w ostatnich miesiącach pozostają na swoim miejscu i podtrzymujemy nasz pogląd, że USD pozostanie na przednówku do zimy na półkuli północnej.

invest

Pogląd ten podzielają także eksperci Commerzbanku.

– EUR/USD powoli spadał w zeszłym tygodniu i dopuścilibyśmy dalszą deprecjację do 50% zniesienia ruchu z 2020 roku i maksimum z marca 2020 roku przy 1.1492/95, ale następnym kluczowym wsparciem wartym uwagi będzie poprzedni trend spadkowy (z 2008 roku), który obecnie znajduje się przy 1.1395 – wskazała Karen Jones, Team Head FICC Technical Analysis Research w Commerzbanku.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkobp gpw | notowania biomed | kurs dolara prognozy na najbliższe dni | korona islandzka pln | pko kurs | wirtualna polska akcje prognozy | pkobp cena akcji | mercator giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBitcoin testuje 226 tys. zł. BTC/PLN ma siły na nowy rekord, twierdzi Sebastian Seliga
Następny artykułPolska Grupa Energetyczna ma umowę sponsoringową PGE Narodowego na kolejne 5 lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here