Naga MarketsKurs euro spadnie do 1,15 USD przez szczyt reflacji i wskaźników PMI - uważa Danse BankKurs euro w ubiegłym tygodniu zaliczył największą tygodniową stratę w stosunku do dolara od marca 2020 r. Analitycy Danske Bank uważają jednak, że to nie koniec spadków, a ich prognoza wskazuje na spadek do 1,15 USD. Ostatni raz na tym poziomie cenowym para walutowa EUR/USD była niemal rok temu.

Kurs dolara może dalej rosnąć po wakacjach 

Danske Bank oczekuje spadku do 1,15 USD w nadchodzących kwartałach. Zakłada przy tym, że w grę wejdą poniższe 3 czynniki:  1. Szerokie indeksy akcji powinny nadal dobrze sobie radzić.
  2. Dane o zatrudnieniu powinny się potwierdzić.
  3. Oczekiwania inflacyjne nie powinny zbytnio spaść.

— Spodziewamy się, że w nadchodzących tygodniach nagłówki/przemówienia Fed będą jastrzębie. Jeśli tak, to po lecie istnieje możliwość dalszego wzrostu wartości dolara – prognozuje Danske.

Analitycy zwracają uwagę, na komunikaty z Rezerwy Federalnej, która pokłada wiarę w dalsze ożywienia (zatrudnienia) w USA, co wspiera akcje. W przypadku rynku walutowego oznacza to również wzrost stóp i zmniejszenie trendów reflacyjnych, a ten ostatni jest dominującym tematem na Forex.

— Widzimy wyraźne odejście od finansów, materiałów i tym podobnych (handel reflacyjny) w kierunku technologii i czynnika jakości. Para walutowa EUR/USD jest szczególnie wyeksponowana, ponieważ była jednym z największych beneficjentów motywu reflacji – wskazują analitycy.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Prognoza Danske dla Eurodolara na 1,15 w nadchodzących kwartałach zostaje podtrzymana ze względu na szczyt reflacji oraz szczytowe odczyty wskaźników PMI.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkobp | akcje gpw | internetowy kurs funta | bitcoin informacje | dax notowanie | kurs jena | kurs dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here