Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraDolar amerykański zauważalnie osłabiał się na przestrzeni ostatniego roku. W skali ostatnich 12 miesięcy był on bowiem najsłabszą spośród walut grupy G8. Na wyprzedaży USD z powodzeniem zyskiwały dolary australijski i nowozelandzki oraz euro. Kurs euro wzrósł bowiem między 23 marca 2020 r. a 6 stycznia br. o ponad 17 centów, co stanowiło ponad 16 proc.

  • Kurs euro wzrósł o ponad 17 centów
  • W ostatnim czasie dolar zaczyna odzyskiwać siły
  • Zdaniem ekonomistów BofA, kurs EUR/USD będzie utrzymywał się w przedziale 1,15-1,20 USD

Kurs euro odrzuca techniczny opór

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że po trwających od drugi połowy marca ubiegłego roku do pierwszej połowy stycznia br. wzrostach, od pewnego czasu euro nieznacznie osłabiło się względem dolara amerykańskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskutek tych spadków kurs euro osunął się bowiem w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 1,1960 USD, gdzie dokładnie trzy tygodnie temu (w piątek, 5 lutego br.) pojawiła się reakcja popytowa. Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo, gdyż już w okolice lokalnego oporu w wysokości 1,2170 USD znów pojawiła się reakcja podażowa. Fakt ten sprawił, że dolar amerykański zauważalnie umacnia się dziś o poranku w stosunku do euro.

Jeżeli tyko obecnie testowany opór zostanie trwale odrzucony, kurs euro mógłby ponownie osunąć się do 1,1960 USD.

EURUSD Daily

Ekonomiści Bank of America (BofA), jednego z największych banków na świecie prognozują, że kurs euro będzie utrzymywał się do końca roku w przedziale 1,15-1,20 USD i zakończy 2021 r. w okolicy dolnego ograniczenia tego przedziału.

Zwracają oni bowiem uwagę, że polityka fiskalna i monetarna w strefie euro, jak również powolne tempo szczepień przeciwko koronawirusowi mogą ciążyć na euro.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe 2020 | biomed lub akcje | co to jest kod blik | bitcoin kurs 2019 | camparic |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAlior Bank przedstawi zaktual. strategię po I kw., planuje zmiany w dystrybucji
Następny artykułCena ropy spada w ostatni dzień lutego. Imponująca zwyżka w lutym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here