Naga MarketsDolar amerykański pozostaje jedną z najsilniejszych walut grupy G8 w tym roku. Osłabia się on bowiem jedynie nieznacznie w relacji do dolara kanadyjskiego. Aprecjacja amerykańskiej waluty widoczna jest także na notowaniach indeksu DXY mierzącego jej siłę wobec koszyka wybranych walut. Kurs indeksu wzrósł w tym tygodniu do najwyższego poziomu od lipca 2020 r.

Kurs euro najniżej od czerwca 2020 r.

Silne wzrosty dolara amerykańskiego sprawiły, że kurs pary EUR/USD osunął się w tym tygodniu do najniższego poziomu od czerwca 2020 r. Biorąc pod uwagę, że zasięg tylko ostatniego impulsu spadkowego przekracza 500 pipsów, niewykluczone, że w najbliższym czasie pojawi się jakaś reakcja popytowa, która być może zapoczątkuje powstanie przynajmniej niewielkiej korekty wzrostowej. Projekcję tą wspierać może fakt, iż kurs euro sięgnął w środę technicznego wsparcia w wysokości 1,1170 USD.EURUSD Daily

Kurs euro spadnie do 1,10 USD

Ekonomiści z ING oczekują z kolei, że testowane obecnie wsparcie zostanie wkrótce pokonane, co napędzie dalsza deprecjację, dla której realnymi zasięgami w ich ocenie wydają się okolice 1,10 USD.

– Wydaje się, że tymczasowe wsparcie zostało znalezione w okolicach 1,1200, ale jedynym czynnikiem wspierającym je wydają się być wyprzedane odczyty techniczne. Przypuszczalnie większe zainteresowanie sprzedażą pojawiłoby się, gdyby doszło do korekty w rejon 1,1280/1350. Kolejne wsparcie znajduje się na 1.1170, a poniżej tego poziomu nie oddalamy się wcale od 1.10. Tak wygląda stan gry na grudzień, kiedy to w pierwszych tygodniach zobaczymy, czy jakiekolwiek spowolnienie w nieubłaganym popycie na finansowanie USD (na potrzeby bilansu na koniec roku) zdejmie z dolara pewną presję wzrostową – wskazują eksperci ING.

Podobnego zdania są także ekonomiści Westpac. W ich ocenie, wznowienie restrykcji wobec rosnącej liczby przypadków COVID-19 przeważa nad potencjałem zmiany retoryki Europejskiego Banku Centralnego (EBC), przed ich grudniowym posiedzeniem i utrzymuje EUR pod presją.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: insta forex | kernel akcje kupno | najwyższy kurs lewa | cyfrowy polsat giełda | pekao akcje rekomendacje | cdprojekt kurs | pln kurs | wirtualna polska gpw |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs euro spadnie nawet do 1,07 USD. Wells Fargo stawia na dolara w 2022 r.
Następny artykułBitcoin (BTC) i energia jądrowa? Kazachstan patrzy w jej stronę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here