Naga MarketsKurs euro spadł od 28 października br. o ponad 4 centy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 25 maja deprecjacji do przeszło 10 centów. Oznacza to, że w ciągu niespełna pół roku, notowania wspólnej waluty osunęły się w relacji do dolara amerykańskiego a ponad 8 proc. Tak znaczna wyprzedaż sprawiała, że kurs pary EUR/USD znalazł się wczoraj na najniższym poziomie od pierwszej połowy lipca 2020 r.

Kurs euro zauważalnie spadnie 

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że po trwających nieprzerwanie od tygodnia, niezwykle dynamicznych spadkach, od wczoraj kurs euro powoli zwyżkuje. Mimo to, ekonomiści Commerzbanku w dalszym ciągu dostrzegają możliwość jego znacznego spadku do 1,10 USD.EURUSD Daily

Karen Jones, Team Head FICC Technical Analysis Research w Commerzbanku uważa, że istotną strefą oporu, do której kurs euro mógłby sięgnąć wskutek obserwowanego od środy odbicia jest bariera 1,15 USD, gdzie ponownie pojawić mogłaby się większa prosta podażowa. Jeżeli tak się stanie i wskutek późniejszej wyprzedaży notowania wspólnej waluty osuną się poniżej 1,1290 USD, wówczas oczekiwać powinniśmy dalszej deprecjacji aż do 1,10 USD, co z kolei byłoby najniższym poziomem od maja 2020 r.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kruk giełda | aktualny kurs korony czeskiej | livechat kurs | gpw eurocash | notowania ropy brent | kurs datawalk | akcje giełdowe | gpw tauron |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPGE: Capex w 2022 roku może być mniej więcej porównywalny r/r
Następny artykułOpen Finance miało 5,07 mln zł straty netto z działalności kont. w III kw. 2021
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here