Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoWtorkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w piątkę, 9 lutego 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7014 zł 9.02.2021, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,4803 zł 9.02.2021, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,0960 zł 9.02.2021, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1424 zł 9.02.2021, godzina 12:00

Kurs euro spadł o ponad 14 groszy

Kurs euro wzrósł we wtorek o poranku o symboliczne 0,4 grosza. Warto zwrócić jednak uwagę, że od 28 stycznia spadł on o ponad 8 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 31 grudnia 2020 r. deprecjacji do ponad 14 groszy. Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs euro mógłby osunąć się nawet w okolice 4,45 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o niemal 10 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł we wtorek o poranku o niespełna 1 grosz. Warto zwrócić jednak uwagę, że od 28 stycznia spadł on o niemal 10 groszy. Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs franka mógłby osunąć się nawet w okolice 4,09 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o niemal 6 groszy

Kurs funta osunął się we wtorek przed południem o niespełna 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwających od trzech dni spadków do 5,5 grosza. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania ubiegłotygodniowych dołków w okolicy 5,08 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o ponad 7 groszy

Kurs dolara osunął się we wtorek przed południem o niemal 2 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwających od trzech dni spadków do ponad 7 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby napaść w najbliższym czasie do 3,67 zł, bądź nawet poniżej 3,62 zł

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig gielda | akcje pgnig – najnowsze wiadomości | jsw akcje forum | comparic.pl | indeks s&p 500 |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta (GBP/USD) znalazł się na najwyższych poziomach od 2018 r.
Następny artykułCena złota napędzana słabością amerykańskiego dolara
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here