Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 7 lutego 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7267 zł 7.02.2021, godzina 10:05
Kurs euro EURPLN 4,4854 zł 7.02.2021, godzina 10:05
Kurs funta GBPPLN 5,1157 zł 7.02.2021, godzina 10:05
Kurs franka CHFPLN 4,1430 zł 7.02.2021, godzina 10:05

Kurs euro spadł o 15 groszy

Kurs euro spadał w pierwszej połowie minionego tygodnia o niemal 5 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od ubiegłego tygodnia deprecjacji do niemal 9 groszy. Licząc natomiast od wierzchołków z 31 grudnia ub.r., kurs euro spadł już o blisko 15 groszy.

W minioną środę pojawiła się jednak niewielka reakcja popytowa i na przestrzeni dwóch kolejnych dni obserwowaliśmy spokojne wzrosty. Tendencja ta była jednak zbyt silna i nie trwała za długo. Kurs euro wzrósł bowiem o nieco ponad 3 grosze zbliżając się w ten sposób w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 4,51 zł, gdzie w piątek znów pojawiła się reakcja podażowa.

Na przestrzeni tylko ostatniego tygodnia kurs euro osunął się o niespełna 4 grosze. Jeżeli jednak tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs euro mógłby docelowo osunąć się nawet w okolice 4,45 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o 10 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadał w pierwszej połowie minionego tygodnia o niemal 5 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od ubiegłego tygodnia deprecjacji do ponad 10 groszy.

W minioną środę pojawiła się jednak niewielka reakcja popytowa i na przestrzeni dwóch kolejnych dni obserwowaliśmy spokojne wzrosty. Tendencja ta była jednak zbyt silna i nie trwała za długo. Kurs franka wzrósł bowiem o 3 grosze testując w ten sposób ostatnio pokonane wsparcie (teraz oporu) w wysokości 4,1650 zł, gdzie w piątek znów pojawiła się reakcja podażowa.

Na przestrzeni tylko ostatniego tygodnia kurs franka osunął się o ponad 4 grosze. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 4,0870 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta rósł, by spadać 

Kurs funta wzrósł na początku minionego tygodnia o ponad 2 grosze, po czym spadł o niemal 7 gr. Deprecjacją ta zatrzymała się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 5,08 zł, gdzie w środę znów pojawiła się reakcja popytowa. Na przestrzeni kolejnych dni kurs funta wzrósł o niemal 9 groszy docierając w ten sposób w okolice technicznego oporu w wysokości 5,1450 zł, gdzie w piątek po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa, wskutek której funta osunął się o niespełna 4 grosze.

Te wzloty i upadki sprawiły, że kurs funta wzrósł w ciągu całego minionego tygodnia o niespełna 1 grosz. Jeżeli jednak testowany w piątek opór w wysokości 5,1450 zł zostanie trwale odrzucony, GBP mógłby ponownie osunąć się do 5,08 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadnie do 3,62 zł?

Kurs dolara wzrósł o niespełna 2 grosze, po czym spadł o ponad  3 grosze, by następnie wzrosnąć o niemal 5 groszy i znów spaść o blisko 4 grosze… i to wszystko w ciągu tylko i wyłącznie ostatnich pięciu dni.

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/PLN warto zwrócić uwagę, że kurs dolara w dalszym ciągu znajduje się poniżej technicznego oporu w okolicy 3,75 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs dolara mógłby osunąć się nawet do 3,62 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza dax | kurs usd on line | biomed lublin kurs akcji | forum gielda | kryptowaluty kurs |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara AUD/USD z perspektywą wzrostu do 0,81 do końca roku wg HSBC 
Następny artykułPolska inwestuje w atom! Węgiel przejdzie do lamusa? Przegląd GPW Marcina Tuszkiewicza
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here