Świnka skarbonka z plastrem na pęknięciuNa 12 sesji handlowych od początku miesiąca, tylko trzy z nich zamykały się umocnieniem EURPLN. Na początku czwartego kwartału kurs euro głównie traci, kontynuując deprecjację również w tym tygodniu. W efekcie cena we wtorek spadała w okolice poziomu 4,29 zł, pogłębiając 10-tygodniowe dołki. Środowa sesja przynosi próbę korekty oraz odbicia od lokalnego wsparcia.

  • W środę, o godzinie 08:00, za euro płacono 4,2941 zł
  • Notowania EURPLN znajdują się w jednej z najdłuższych serii spadkowych od wielu miesięcy i zdaniem części analityków deprecjacja może być kontynuowana nawet w okolice minimów na 4,24 zł
  • Polski złoty w połowie tygodnia utrzymuje stabilizację, silniejszą zmienność widać jedynie na parze z funtem szterlingiem

Euro traci do złotówki kolejny tydzień z rzędu. Co dalej z notowaniami EURPLN?

Z jednej strony ekonomiści oczekują dalszych osunięć, między innymi w stronę 4,24 zł, z drugiej strony część analityków sugeruje, że kurs euro powrócił do strefy z pierwszej połowy roku i ponownie znajdzie uspokojenie w nieduże odległości od okrągłego poziomu 4,30 zł.

Po dynamicznych spadkach w zakresie ponad dziesięciu groszy wyhamowanie z pewnością nie byłoby najgorszym możliwym scenariuszem. EURPLN wybijał konsolidację na lokalnych maksimach, obecnie zakres ruchu bocznego mógłby przebiegać pomiędzy dawnym wsparciem na 4,315 rozszerzonym do 4,30, a lipcowymi dołkami na wspominanym już poziomie 4,24 zł. Należy przypomnieć, że kurs euro przesuwał się w tej strefie od połowy maja, przez okres ponad dwóch miesięcy, zanim dynamicznie wzrastał w sierpniu.

kurs euro EURPLN 16.10
Kurs euro powraca do strefy konsolidacji z przełomu drugiego i trzeci kwartału. EURPLN D1

Na innych parach ze złotym w środę również widać próbę korekty. USDPLN zatrzymuje się na 3,89 zł, CHFPLN poniżej poziomu 3,90 zł i jedynie GBPPLN znajduje się w odwrocie, reagując na doniesienia dotyczące Brexitu, zyskując ponownie we wtorek ponad 1%. W środę widać próby kontynuowania wspomnianego ruchu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here