Naga MarketsKurs euro spadł do 1,19 USD. Co zrobi EBC w odpowiedzi na jastrzębi zwrot Fed?Kurs euro stracił w środę ponad 1 proc. w stosunku do dolara po posiedzeniu Fed. Wczoraj EUR/USD osunął się o kolejne 0,74 proc. Analitycy ING zastanawiają się, jaką taktykę przyjmie Europejski Bank Centralny (EBC) w odpowiedzi na działania Rezerwy Federalnej.

Kurs euro w kierunku 1,17 USD 

Jastrzębi zwrot Fed, a także zamiar interwencji Chin w sektorze surowców okazały się toksycznym połączeniem dla szeroko utrzymywanych dolarowych pozycji krótkich, zauważa ING. Analitycy są zdania, że korekta może rozwinąć się jeszcze mocniej.Według ING, najbardziej zagrożone umocnieniem dolara pozostają waluty najniżej oprocentowane, takie jak EUR, JPY i CHF pozostaną najbardziej zagrożone. Jeśli natomiast dolar będzie korygował jeszcze wyżej, np. w związku z lepszymi danymi z USA lub bardziej formalną zmianą retoryki Fed, wtedy te wzrosty będą w dużej mierze skierowane przeciwko obligacjom o niskich stopach zwrotu.

— Europejski Bank Centralny będzie starał się mądrze wykorzystać ten okres umacniania się dolara i upewni się, że wstawi klin między oczekiwania Fed i EBC. Główny ekonomista EBC Philip Lane zrobił to wczoraj sugerując, że na, jak się wydaje, dużym posiedzeniu EBC we wrześniu, bank może nadal nie mieć wystarczających danych, aby wprowadzić jakiekolwiek zmiany w swojej gołębiej polityce – zauważa ING.

Co zyska EBC na wprowadzeniu tego klina? Po pierwsze, bank centralny będzie miał nadzieję na ograniczenie spadków na europejskich rynkach obligacji i utrzymanie luźnych warunków finansowania tego lata. Drugi powód to zachęta do osłabienia EUR ważonego handlem.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
kurs euro dolar 18 czerwca 2021
Duża zmienność na parze walutowej EUR/USD. Ostatnie dwie sesje zamykały się poniżej dolnej wstęgi Bollingera.

Analitycy ING mają wątpliwości co do tego, czy kurs euro do dolara będzie teraz mógł przekroczyć poziom 1,1950/80. Dynamika spadków EUR/USD może zaprowadzić parę w okolice 1,1835 USD, a potencjalnie do 1,1700 USD, o ile jakiekolwiek dane / komentarz z Fed wzmocnią obawy tego lata.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs alior | kurs comarch | pzu notowania | rekomendacje gpw | sp500 | notowania amrest | notowania lpp |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here