Naga MarketsAprecjacja dolara wyhamowała w nocy, ale nie jest wyraźnie korygowana. Widoczne jest również pogorszenie nastrojów inwestycyjnych na rynkach akcji. Nadal silne przetasowania odgrywają się na rynkach surowcowych, zwłaszcza płodów rolnych i soft commodities.

  • W nocy dolar wyhamował aprecjację, ale pozostał silny. EUR/USD spadł wczoraj do 1,12 a GBP/USD runął do 1,24. AUD/USD i NZD/USD wykonały zwroty przy kluczowych poziomach oporu 0,7040 i 0,6730. Z tej dwójki gorzej postrzegamy perspektywy australijskiej waluty. USD/JPY powrócił ponad 108,00. EUR/PLN dzień rozpoczyna poniżej 4,26.
  • Na rynkach akcji skromna korekta, którą rozpoczęły spadki na Wall Street. Najsilniej, bo 0,5 proc. spadł Nasdaq. W nocy kontrakty na S&P500 oraz DAX są stabilne i w okolicach 30010 i 12400 pkt. Na rynkach azjatyckich spadki nieprzekraczające 0,5 proc.
  • Kontynuacja gigantycznej zmienności na rynkach surowcowych: silne spadki kontynuował gaz ziemny, kawa runęła o kolejne 4 proc. Kurs cukru spadł do 12,00 USd za funt. Baryłka WTI jest wyceniana na 57,7 USD. Z danych API wynika, że zapasy surowca skurczyły się w ubiegłym tygodniu o 1,4 mln baryłek, czyli zdecydowanie mniej niż w poprzednich tygodniach i poniżej średniej z ostatniego pięciolecia na poziomie -2,7 mln baryłek.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here