• Notowania euro we wtorek ponownie traciły, osuwając się od początku tygodnia
  • EURPLN testował poziomy pod 4,27 zł oraz lipcową strefę oporu
  • W środę, 23 października, o godzinie 08:15 za jedno euro płacono 4,2721

Kolejny dzień i kolejne spadki notowań EURPLN. W trakcie wtorkowej sesji kurs euro chwilowo osuwał się poniżej poziomu 4,27 zł i testował poziomy ostatni raz obserwowane w ostatnich dniach lipca. Co prawda sesja ostatecznie kończyła się nad lokalnym wsparciem i w środę nadal nada nim utrzymuje, jednak ruch potwierdza, że eurozłoty nie ma zamiaru się zatrzymać i coraz wyraźniej zmierza w kierunku dołków lipcowych, zlokalizowanych w okolicy 4,24 zł.

Kurs euro, notowania EURPLN

TMS

Euro w zakresie wakacyjnej konsolidacji. Czy przetestuje 4,24 zł?

Notowania EURPLN poruszają się obecnie w przedziałach cenowych, które były obserwowane od testu majowych maksimów. Ówczesna konsolidacja posiadała zasięg ponad 7 groszy i jej dolne ograniczenie pokrywało się z minimami lipcowymi na 4,24 zł, w kierunku których potencjalnie zmierza teraz kurs euro.

Analitycy coraz wyraźniej ostrzegają jednak, że po fundamentalnej korekcie notowań PLN, złotówka znalazła się w strefie silnego wykupienia i inwestorzy mogą skupiać się na poszukiwaniu okazji do realizacji zysków, a nie na dalszym skupowaniu złotego. Indeks PLN znalazł się na najwyższych poziomach od początku sierpnia i w październiku notuje najdynamiczniejszy rajd w przeciągu ostatnich kilku lat.

Notowania EURPLN na wykresie dziennym

W związku z tym ekonomiści wieszczą korektę, nie potrafią jednak określić, w którym miejscu powinna mieć miejsce. Jeżeli gospodarka nie zaskoczy nazbyt negatywnymi informacjami, a korekta EUR/USD będzie się utrzymywać, to istnieje szansa, że zawrót nastąpi dopiero w okolicach 4,24 zł. W średnim terminie notowania powinny stabilizować się pod poziomem 4,30 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here