Naga MarketsKurs euro ma spaść według zaskakującej prognozy Danske Bank na 2021 r.Kurs euro w większości prognoz ma wzrastać w 2021 r. po okresie tymczasowego krótkoterminowego załamania w nadchodzących miesiącach. Takiego zdania są m.in. Rabobank oraz Credit Suisse. Jednak opinii tej nie podzielają analitycy Danske Bank, którzy wbrew konsensusowi rynkowych ekspertów, przewidują załamanie kursu europejskiej waluty w przyszłym roku.

  • Danske Bank zapowiada wzrost kursu euro jeszcze w przeciągu miesiąca
  • Zwyżka ta nie będzie jednak kontynuowana w w kolejnych miesiącach
  • Nasza prognoza na 2021 rok dotycząca kursu euro oraz rynku walutowego dostępna jest pod tym linkiem

Danske Bank przewiduje znaczną deprecjację EUR/USD do końca 2021 r.

Danske Bank w swoim grudniowym raporcie przedstawił dość zaskakujące przewidywania co do zachowania europejskiej wauty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pośród najważniejszych czynników, które miałyby potencjalnie wpłynąć na notowania kursu analitycy Danske Bank wymieniają m.in. dodatkową ekspansję polityki fiskalnej w Stanach Zjednoczonych, która jest w ich ocenie jest prawdopodobna. Wspomagać notowania ma także perspektywa poprawy globalnej sytuacji gospodarczej w związku z wdrażaniem szczepionek na koronawirusa.

Przedstawiciele Danske Bank w przygotowanym opracowaniu zwrócili także uwagę na rozwiązanie kwestii umowy handlowej między Unią Europejską a Wielką Brytanią, która w ich ocenie ma ograniczone szanse na pomyślne zakończenie.

Zobacz również: Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2021 – Rynek walutowy!

– Uwzględniamy prawdopodobieństwo osiągnięcia porozumienia w kwestii Brexitu na 50/50, jednak ostatnie komentarze były pozytywne co sugeruje, że scenariusz zatwierdzenia dealu jest bardziej prawdopodobny niż przeciwny. – zaznaczyli analitycy Danske Bank.

– Krótkoterminowy kierunek kursu EUR/USD pozostaje w rękach słabnącego dolara względem większości walut cross. Z uwagi na ten fakt podnosimy naszą 1-miesięczną prognozę dla kursu do poziomu 1,24 dol. – dodali.

fpmarkets

Prognozy na kolejne miesiące są w ujęciu analityków Danske Bank nieco bardziej pesymistyczne. Trzymiesięczna prognoza zakłada spadek kursu EUR/USD do do 1,22 dol., 6-miesięczna do 1,19 dol., a 12-miesięczna, czyli wskazująca notowania pary pod koniec 2021 roku pokazuje deprecjację do 1,16 dol.

Warto zwrócić uwagę na różnicę prognozy Danske Bank względem rynkowego konsensusu, czyli przeciętnej oceny innych instytucji, który wskazuje, że pod koniec przyszłego roku kurs EUR/USD ma osiągnąć poziom 1,23 dol. Natomiast 12-miesięczna stopa forward wynosi 1,24 dol.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here