Ile kosztuje dolar, euro, funt, frank w środę 8 majaKondycja polskiego złotego do zagranicznych konkurentów jest mocno mieszana. Z jednej strony kurs dolara testuje 3,80 zł, a frank chce wybić roczną konsolidację, z drugiej kurs euro oraz kurs funta przesuwają się na beztrendowym rynku i testują lokalne minima. Sprawdź kursy walut we wtorek, 23 lipca 2019 roku w formie tradycyjnej analizy tekstowej oraz analizy wideo prowadzonej przez Krzysztofa Kamińskiego z Comparic24.tv.

Kursy walut w pigułce:

  • Kurs euro poniżej 4,25 zł, testuje kilkutygodniowe minima
  • Kurs dolara stara się przebić 3,80 zł
  • Kurs franka walczy z 3,86 zł, roczna konsolidacja zagrożona
  • Kurs funta bez zmian, GBPPLN dryfuje na wysokości wielomiesięcznych dołków
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2496 Euro
USDPLN 3,8329 dolar
GBPPLN 4,7371 funt
CHFPLN 3,8711 frank

Kurs dolara znowu testuje 3,80 zł. Czy tym razem USDPLN wybije poziom?

We wtorek kurs dolara jest najsilniejszą z walut gospodarek G10, co widać również w stosunku do złotego. USDPLN umacnia się o 0,2% i testuje poziom 3,80 zł. Notowania co prawda od początku lipca poruszają się w wąskim kanale zmienności, korzystając przez większość czasu ze wsparcia w postaci 50-okresowej średniej ruchomej, jednak od 3 tygodni nie widać większej zmienności. Mogłoby się to zmienić, gdyby dolar do złotego ostatecznie wybił wspomniane poziomy. Pozwoliłoby to otworzyć drogę do ponownego testu lokalnego oporu na wysokości 3,8141 zł.

Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

„W przypadku pokonaniu poziomu 3,80 i publikacji lepszych danych ze Stanów Zjednoczonych, USDPLN może umacniać się w kierunku 3,82 zł lub nawet próbować dojść do wcześniejszych szczytów na poziomie 3,86 zł” – komentuje w Comparic24.tv, Krzysztof Kamiński.

Kurs euro na kilkutygodniowych minimach. EURPLN pod 4,25 zł

W momencie gdy dolar jest jedną z najsilniejszych walut sesji, to kurs euro znalazł się w gronie najsłabszych. Co prawda w stosunku do złotówki próbuje odbijać we wtorek, wcześniej testował jednak niemal trzytygodniowe dołki, utrzymując się pod 4,25 zł.

Notowania poruszają się od czerwca w konsolidacji pomiędzy 4,24 zł oraz 4,27 zł. Dopóki zakres nie zostanie trwale wybity, większa zmienność na EURPLN nie powinna się pojawić.

kurs euro 23 lipca
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta bez zmian – GBPPLN konsoliduje na minimach

Bez większych zmian pozostaje sytuacja na GBPPLN. Kurs funta od połowy czerwca porusza się w okolicach wielomiesięcznych minimów i nie potrafi wybić relatywnie wąskiej konsolidacji. Po całym maju spadków jest to z pewnością miła odmiana, jednak presja podażowa nadal się utrzymuje i wybicie obecnej strefy w okolicach 4,71 zł może być jedynie kwestią czasu.

kurs funta 23 lipca
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka pokona roczną konsolidację? CHFPLN walczy z 3,86 zł

Notowania CHFPLN ostatni raz testowały poziom 3,86 zł w sierpniu oraz wrześniu ubiegłego roku, ustanawiając górne ograniczeni niemal rocznej konsolidacji. Kurs franka od początku czerwca czynił podchody w kierunku podejścia wyżej, jednak był skutecznie blokowany przez 3,85 zł. Gdy poziom został ostatecznie trwale wybity, teraz notowania uporczywie testują 3,86 zł. Pokonanie poziomu otworzyłoby nowy rozdział w historii kursu franka i z pewnością zaniepokoiło posiadających kredyt we frankach. Oznaczałoby to, że CHFPLN wchodzi na poziomy cenowe obserwowane ostatni raz 2 lata temu

Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here