Polski złoty w środowy wieczór zatrzymał niekorzystną passę i mocno korygował spadki wobec głównych konkurentów na rynku walutowym. W efekcie kurs euro powraca do 4,30 zł, dolar spada pod 3,84 zł, a frank testuje 3,81 zł. Sprawdź jak kształtują się kursy walut w czwartek, 16 maja 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2993 euro
USDPLN 3,8376 dolar
GBPPLN 4,9279 funt
CHFPLN 3,8055 frank

Kurs euro koryguje najsilniej od 13 dni. EUR/PLN powraca do 4,30 zł

W momencie gdy wydawało się, że kurs euro zmierza w stronę tegorocznych maksimów nad 4,34 zł, koniec środowej sesji przyniósł nagłe odwrócenie nastrojów i najsilniejszą jednodniową korektę od kilkunastu dni. W efekcie EUR/PLN wrócił w okolice poziomu 4,30 zł, na wysokości na których otwiera się również w czwartek. Układ średnich ruchomych oraz psychologiczne wsparcie powinny zapewniać jednak europejskiej walucie silną bazę do podejmowania kolejnych prób aprecjacyjnych.

kurs euro EURPLN 16 maja
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Dolar ponownie pod 3,84 zł. Kurs USD/PLN również po korekcie

Podobna sytuacja co do tej obserwowanej na euro, miała miejsce również na notowaniach USD/PLN. Kurs dolara amerykańskiego po teście miesięcznych maksimów osuwał się silnie i wracał do zakresu majowej konsolidacji. USD kosztuje więc ponownie mniej niż 3,84 zł i dryfuje w zakresie ruchu bocznego, który trzyma cenę w ryzach od początku miesiąca.

kurs dolara USDPLN 16 maja
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka pod 3,81 zł. CHF/PLN z długą świecą podażową

Odwrót nie ominął także franka szwajcarskiego, a notowania CHF/PLN w środę musiały oddać kilka groszy zysku. Długi górny knot świecy spadkowej testował górne ograniczenie dawnej konsolidacji, czwartkowa sesja otwiera się jednak poniżej poziomu 3,81 zł. Kurs franka porusza się obecnie pod lokalnym oporem na wysokości 3,814 zł, którego odrzucenie może sugerować chęć wyraźniejszej korekty.

kurs franka CHFPLN 16 maja
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Funt nie był tak nisko od połowy kwietnia. Kurs GBP/PLN nadal traci

Notowania brytyjskiej waluty osuwają się w czwartek poniżej 4,93 zł i testują minima z marca oraz kwietnia. Poziom wzmacnia obecnie średnia ruchoma z 200-ostatnich okresów i jest on również punktem granicznym utrzymującej się od 3 miesięcy konsolidacji. Ewentualne wybicie otwiera drogę w kierunku dołków w strefie 4,86-4,85 zł.

kurs funta GBPPLN 16 maja
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here