Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spada, gdy Lagarde (EBC) zapowiada kolejne bodźce monetarne
Christine Lagarde, prezes EBC

Christine Lagarde, szefowa Europejskiego Banku Centralnego obiecała pakiet silnych bodźców monetarnych w grudniu i wezwała rządy do „niezwłocznego” udzielenia pomocy w przypadku pandemii. Kurs euro (EUR/USD) traci dziś ponad 0,2 proc.

  • Państwa strefy euro zostanie “poważnie dotknięty” przez pandemię Covid-19 
  • EBC zwiększy bodźce na najbliższym posiedzeniu EBC
  • Na wykresie dziennym EUR/USD utworzyła się niedźwiedzia formacja

EBC kontynuuje luzowanie w grudniu

Zaledwie kilka godzin przed szczytem przywódców Unii Europejskiej, Lagarde powiedziała, że ​​przyjęcie wspólnego wsparcia fiskalnego powinno być priorytetem, ostrzegając, że oczekuje się, że 19-państwowy euro region zostanie „poważnie dotknięty” przez szybki wzrost infekcji i ograniczeń.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Najbliższe posiedzenie Rady Prezesów EBC zbiera się 10 grudnia i już wtedy Lagarde zobowiązała się do zwiększenia bodźców. Szefowa Banku powtórzyła, że ​​awaryjny zakup obligacji i długoterminowe pożyczki dla banków będą głównym narzędziem zapewniającym, że kredyt dla firm, rządów i konsumentów pozostanie tani tak długo, jak długo będzie trwał kryzys.

Mając na uwadze wypowiedź szefowej EBC, raczej nie ma co liczyć na obniżkę stóp procentowych na grudniowym posiedzeniu, zgodnie z oczekiwaniami rynki.

Ponadto, Lagarde mówiła, że aktywność gospodarcza strefy euro w IV kw. straciła na sile. Inflacja ma natomiast pozostać na ujemnym terytorium do początku 2021 roku.

Eurodolar osuwa się po pin barze

Wczoraj na wykresie dziennym pary walutowej EUR/USD uformował się niedźwiedzi pin bar, który dodatkowo zawiera się w zakresie wtorkowej sesji tworząc formację inside bar.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Dziś natomiast obserwujemy osunięcie kursu euro i wybicie zarówno z formacji pin bar jak i inside bar.  Najbliższym celem dla spadków może być poziom 1,1700 USD, który TD wskazuje jako cel dla rekomendowanej pozycji krótkiej. Nieco wyżej przebiega 100-dniowa średnia, która może posłużyć za dynamiczne wsparcie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here