kurs euro i dolary banknotyKurs euro w stosunku do funta brytyjskiego podczas piątkowej sesji handlowej spada. Para EUR/GBP wykonuje mocny impuls spadkowy zaraz po godzinie 10, oscylując na poziomie 0,85700 i sugerując możliwość wyhamowania aktualnej tendencji spadkowej. Jeśli faktycznie sentyment negatywny zostanie osłabiony, wówczas inwestorzy intraday mogą szukać miejsce na wystąpienie potencjalnej korekty a to stanowi potencjał zarobkowy dla pozycji długich. Warto spojrzeć na interwał czasowy H1 w celu ustalenia dokładnych poziomów. 


Para euro do funta w tym momencie wygląda jakby konsolidacja mogła przerodzić się w jednolite ruchy – jednak nadal brakuje wybicia najważniejszych poziomów, świadczących o zmianie obecnej tendencji. W tym momencie para wykonała raptowniejszy ruch do dołu, co spowodowane były napływem danych makroekonomicznych na rynek oraz znacznym osłabieniem euro w stosunku do reszty walut. Mimo to, potencjał przykrycia tak raptownego spadku jest relatywnie duży – zwłaszcza, jeśli para zareaguje na wsparcie cenowe klasycznie.

Kurs euro spada – para EUR/GBP na wykresie H1

W tym momencie para nadal spada, jednak jak przedstawione zostało to na poniższym wykresie pary EUR/GBP na wykresie H1 – możliwość wyhamowania spadków jest relatywnie duża w okolicach wsparcia cenowego 0,8546, sprawiając, że para jest w stanie wygenerować nieco większy impet wzrostowy. Jeśli para faktycznie zareaguje wówczas mowa będzie o potencjale testowania ponownego poziomu, skąd para wygenerowała wcześniejszy impuls spadkowy, czyli bliskie okolice poziomu oporowego 0,86345. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, że standardowa średnia krocząca – w tym wypadku dla wykresu H1 jest to średnia sma88 – również wspiera układ wzrostowy, i tak długo jak długo jednoznacznie nie zostanie wybita, tak długo dalszy potencjał wzrostowy jest bardzo prawdopodobny – warto obserwować obecne poziomy.

wykres EURGBP H1 28.03.2019
EURGBP H1 28.03.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here