Banknot 20 funtówKurs euro w stosunku do funta brytyjskiego podczas poniedziałkowych porannych notowań spada. Pata EUR/GBP ulokowała się na wsparciu cenowym i jeśli podczas kolejnych kilku godzin para nie obroni wsparcia, wówczas sentyment będzie nadal pro-spadkowy. W tym momencie jednak patrząc na wykres widać, że wsparcie nadal próbuje być bronione co daje sporą okazje inwestycyjną dla inwestorów intraday. Przyjrzyjmy się zatem aktualnej sytuacji na wykresie jednogodzinnym. 


Ostatnich kilkanaście sesji na parze euro do funta brytyjskiego zdecydowanie jest pod presją podażową, co widoczne jest szczególnie na wykresie H1, gdzie spadkowy sentyment zauważalny jest od 15 lutego. Standardowa średnia dla układu H1 nadal wspiera układ spadkowy generując dalsze sygnały wskazujące na możliwą obniżkę notowań, jednak obecne wsparcie cenowe wydaje się bardzo rozsądne do tego, aby para mogła wykonać wpierw niewielką choć korektę wzrostową.

Kurs euro spada – para EUR/GBP na wykresie H1

Para EUR/GBP z poniższego wykresu widać, że próbuje bronić wsparcia a obecnie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest odrobienie choć części strat korektą wzrostową z celem ustalonym na poziomie górnego ograniczenia, czyli poziomem 0.87000. Stanowi to w chwili pisania potencjał około 30 do 40 pipsów z ryzykiem ustalonym na poziomie nie większym niż 10 pipsów, co automatycznie generuje stosunek zysku do ryzyka na poziomie 4:1 wliczając koszta transakcyjne. Warto zatem przyglądać się obecnej reakcji na wsparcie cenowe.

wykres EURGBP H1 25.02.2019
EURGBP H1 25.02.2019

Naturalnie negacją dalszego scenariusza wzrostowego będzie sytuacja, w której para euro do futna wybije widoczne z powyższego wykresu wsparcie cenowe, co zainicjuje jednocześnie scenariusz spadkowy z celem dla wykresu na poziomie 0.86300, czyli istotnego wsparcia wyznaczonego z układu H4. Potencjał wzrostowy wydaje się jednak na chwilę obecną o wiele bardziej prawdopodobny.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here