Naga MarketsKurs euro spada do 4,50 zł zwiększając ryzyko interwencji NBP - uważa PekaoKurs euro do złotego zmierza w kierunku wsparcia przy 4,49 zł. Jak zauważa Bank Pekao S.A., krajowa waluta (PLN) zakończyła ubiegły tydzień na najmocniejszych poziomach od tygodnia. Zwiększa to prawdopodobieństwo interwencji ze strony Narodowego Banku Polskiego (NBP). Jaka jest perspektywa dla EUR/PLN na obecny tydzień?

  • Zejście notowań euro/złoty pod poziom 4,50 zwiększa ryzyko interwencji NBP
  • Handel w kanale 4,52-4,56/EUR bazowym scenariuszem Pekao na obecny tydzień
  • Stopy procentowe NBP pozostaną najprawdopodobniej niezmienione

Ryzyko interwencji NBP na Forex

– Bazowy scenariusz na ten tydzień to handel w kanale 4,52-4,56/EUR, jednak nie można wykluczyć, że inwestorzy będą chcieli przetestować gotowość NBP do interwencji na rzecz utrzymania złotego na słabszych poziomach – sugerują analitycy Banku Pekao.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy są zdania, że środowa decyzja NBP nie przyniesie nowych sygnałów jeżeli chodzi o perspektywy dla polityki pieniężnej. Po zawirowaniach komunikacyjnych na przełomie 2020-2021, RPP będzie wskazywała stabilizację stóp procentowych jako najbardziej prawdopodobny scenariusz na najbliższe kwartały.

– Powszechnie oczekuje się, że stopy NBP pozostaną bez zmian (główna nadal 0,10%). W komunikacie RPP najprawdopodobniej odnotuje ryzyka związane z opóźnieniem w dostawach szczepionek przeciw COVID-19 na perspektywy ożywienia. Rynek będzie także śledził odniesienia do kursu walutowego, na które może wpłynąć poziom EUR/PLN w dniu posiedzenia Rady – uważa Pekao.

Kurs euro spada do poziomu 4,50 zł

Notowania euro w relacji do złotego przez większość minionego tygodnia poruszały się  bardzo powoli w górę. W czwartek przetestowany został poziom 4,56 zł. Następnego dnia kurs EUR/PLN osunął się o 0,56 proc.

fpmarkets

Wczoraj spadki były kontynuowane, ale na koniec sesji cena wsparła się na 100-dniowej średniej. Istotne wsparcie wypada teraz w okolicach 4,49 zł, a pod nim przebieg 200-dniowa średnia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs usd on line | s&p 500 kurs | orlen kurs | kryptowaluty | wartosc zlotowki | biomed lub akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here