Naga MarketsKurs euro spada do 4,42 zł, dolar (USD/PLN) kosztuje 3,66 zł w czwartek, 10 grudniaCzwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN, pomimo lekkich spadków na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4282 PLN za euro, 3,6625 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1172 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8910 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,359% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kursy walut: polski złoty umacnia się do konkurencji

Ostatnie 24h obrotu na rynkach było ciekawe. Funt tracił po kolejnych „rozmowach ostatniej szansy”, aktualnie deadline przesunięty został do niedzieli. W USA obserwowaliśmy lekkie spadki na giełdach. Inwestorzy negatywnie odnieśli się do wolnych postępów prac nad pakietem stymulacyjnym. Lekkie podbicie risk off wsparło, tradycyjnie, dolara. Dodatkowo dziś mamy w kalendarzu EBC który najpewniej rozszerzy program nabywania aktywów. W konsekwencji obserwujemy nieco niższe poziomy na eurodolarze. Sam PLN nie reaguje specjalnie dynamicznie. Po sforsowaniu wsparcia na 4,45 EUR/PLN zeszliśmy na niższe poziomy bliżej 4,42 PLN. Częściowo najpewniej wynika to faktu osiągnięcia kompromisu z Brukselą co ściąga nieco ryzyka z PLN i HUF.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju. Globalnie warto bliżej przyjrzeć się, wspominanemu już, posiedzeniu EBC.

Z rynkowego punktu widzenia wydaje się iż przestrzeń do dalszej aprecjacji PLN jest ograniczona. Zejście przez 4,45 PLN otworzyło drogę do testu kolejnego wsparcia na 4,40-4,42.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here