Naga MarketsOstatnie ggodziny przebiegały na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Wszystko to za sprawą Wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, które przyczyniły się do powstania ponadprzeciętnej zmienności na wielu instrumentach finansowych. Na szczególną uwagę zasługuje kurs euro, który uległ zauważalnej deprecjacji.

  • Kurs euro spada 5. sesje z rzędu
  • Kurs euro spadł o ponad 10 groszy
  • Na przestrzeni ostatnich 5 lat, jedynie 3-krotnie odnotowano tak dynamiczne spadki kursu euro

Kurs euro z 3. największym spadkiem od 5 lat

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/PLN zauważymy, że kurs euro osłabia się wobec polskiego złotego już piątą sesję z rzędu. Tylko w trakcie wtorkowego handlu spadł on o niemal 6 groszy, powiększając tym samym zasięg trwającej od minionego czwartku deprecjacji do ponad 10 groszy.

W ujęciu procentowym, kurs euro osunął się wczoraj o 1,26 proc. co było jedną z największych wyprzedaży wspólnej waluty od pięciu lat. Podobnej wielkości spadki dostrzec można było bowiem jedynie 26 maja i 29 września bieżącego roku.

Warto w tym miejscu zwrócić także uwagę, że wskutek tak znacznej deprecjacji, kurs euro osunął się poniżej poziomu 4,60 zł. Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania bariery 4,5150 zł.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) notuje dużą rozpiętość wahań. Sytuacja AUD/JPY
Następny artykułNotowania złota zależne od wahań nastrojów inwestorów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here