Naga MarketsSpoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że po niezwykle dynamicznej aprecjacji euro spowodowanej wybuchem koronakryzysu, od dłuższego czasu rynek ten porusza się w trendzie horyzontalnym.

  • Kurs euro spada 4. sesję z rzędu
  • Euro osunęło się od początku tygodnia o ponad 5 gr.

Kurs euro w okolicy istotnego wsparcia

Euro zaraz po dolarze jest jedną z walut uznawanych ze Safe Haven. Fakt, iż wspólna waluta odpowiada za sporą część rezerw walutowych świata sprawia, że w czasie kryzysu inwestorzy bardzo chętnie przenoszą swój kapitał z aktywów obarczonych wyższym ryzykiem (jak np. akcje) do walut, w tym m.in. właśnie do euro.

To właśnie dzięki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w pierwszej połowie marca br. obserwowaliśmy tak znaczną aprecjację europejskiej waluty.

Na notowaniach pary walutowej USDPLN zauważymy, że w samym tylko marcu kurs euro wzrósł o niemal 35 groszy osiągając w szczytowym momencie wycenę na poziomie 4,6345 PLN, co było najwyższą wyceną wspólnej waluty od poprzedniego kryzysu finansowego z 2009 roku.

Od drugiej połowy marca br. kurs euro porusza się jednak w trendzie horyzontalnym tworzącym formację klasycznej konsolidacji, której dolne ograniczenie stanowi wsparcie w wysokości 4,5150 PLN a górne opór 4,57 PLN. Wskutek majowych, spokojnych wzrostów rynek dotarł w okolice górnego ograniczenia tej formacji, gdzie z początkiem bieżącego tygodnia pojawiła się silna reakcja podażowa.

Od czterech dni obserwujemy stosunkowo dynamiczną deprecjację kursu euro. Wspólna waluta straciła w tym czasie ponad 5 groszy, przez co dotarła ona w okolice dolnego ograniczenia wspomnianej wyżej formacji. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale pokonane, kurs euro mógłby osunąć się nawet do 4,30 PLN.

EURPLN Daily

Autor poleca:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzwartek na GPW: Akcje CD Projekt po 400 zł! WIG20 pod kreską. Traci PKO, KGHM i Play
Następny artykułTorpol z dywidendą o wartości 20,7 mln zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here