Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoWtorkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex we wtorek, 2 lutego 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7385 zł 2.02.2021, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,4992 zł 2.02.2021, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,1115 zł 2.02.2021, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1633 zł 2.02.2021, godzina 12:00

Kurs euro poniżej 4,50 zł

Kurs euro osunął we wtorek przed południem o ponad 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od minionej środy deprecjacji do ponad 6 groszy. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych spadków kurs euro osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 4,51 zł. Obecnie znajduje się on już nawet poniżej 4,50 zł, co jest najniższym poziomem od niemal miesiąca. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 4,4850 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 7 groszy

Kurs franka szwajcarskiego osunął we wtorek przed południem o niespełna 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwających od minionej środy spadków do ponad 7 groszy. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych spadków kurs franka osunął się do technicznego wsparcia w okolicy 4,16 zł. Jeżeli jednak wsparcie to zostanie pokonane, kurs franka mógłby osunąć się nawet do 4,0870 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta znów poniżej 5,1250 zł

Kurs funta utrzymywał się we wtorek o poranku na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić jednak uwagę, że w ostatnim czasie osunął się on w okolice lini lokalnej tendencji wzrostowej (lepiej widocznej z punktu widzenia interwału 4-godzinowego), gdzie już wczoraj pojawiła się niewielka reakcja popytowa. Niewykluczone więc, że w nas bliższym czasie kurs funta wzrośnie w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 5,1250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wciąż poniżej 3,75 zł

Kurs dolara utrzymywał się we wtorek o poranku na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić jednak uwagę, że w ostatnim czasie osunął się on w okolice lini lokalnej tendencji wzrostowej, gdzie już wczoraj pojawiła się niewielka reakcja popytowa. Niewykluczone więc, że w nas bliższym czasie kurs funta wzrośnie w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 3,75 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs eur | dax prognozy | comparic.pl | gielda komentarze | notowania kryptowaluty |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRopa naftowa z dynamiczną zwyżką notowań
Następny artykułDolar kanadyjski i australijski zyskają w 2021 roku – Goldman Sachs
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here