Naga MarketsWybuch pandemii kronawirusa doprowadził do powstania największego od lat kryzysu gospodarczego. Chcąc przeciwdziałać jego skutkom, decydenci polityczni na całym świecie zmuszeni zostali do natychmiastowego podjęcia radykalnych działań, co w wielu przypadkach skutkowało obniżeniem stóp procentowych i wprowadzeniem programów pomocowych.

EBC będzie dalej wspierać kredytodawców

Chcąc zapewnić odpowiednią płynność sektora finansowego, Europejski Bank Centralny już jakiś czas temu zaoferował bankom komercyjnym wsparcie finansowe mające pomóc im w utrzymaniu przepływu kredytowego dla gospodarki dotkniętej kryzysem. W związku z wciąz panującą pandemią, Rada Gubernatorw EBC postanowiła zaoferować kredytodawcom jeszcze więcej środków na poradzenie sobie z kryzysem.

– Pandemia koronaawirusa spowodowała ciągłą potrzebę dostosowania polityki pieniężnej, co z kolei wymaga niezakłóconego funkcjonowania bankowego kanału transmisji polityki pieniężnej – stwierdziła Rada Prezesów w opinii, która stanowi podstawę tej decyzji.

Kurs euro w okolicy istotnego wsparcia

SPoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osłabia się w stosunku do dolara amerykańskiego już trzeci dzień z rzędu. Wskutek tej deprecjacji, rynek dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem formacji równoległego kanału zwyżkującego, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli zatem wsparcie to zostanie trwale odrzucone, kurs euro mógłby nawet wrócić do wzrostów.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

EURUSD Daily

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota najwyższa od 5 tys. lat, Bitcoin również zyska dzięki Fed-owi, uważa Pantera Capital
Następny artykułJak największe spółki z USA radziły sobie w ciągu ostatnich 20 lat?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here