Kurs euro spada 10 groszy w piątek! EURPLN wycofuje się z 9-letnich szczytów Notowania pary walutowej EURPLN wzrastały siedem sesji z rzędu zanim w dniu dzisiejszym na rynek przybyła korekta spadkowa. Impuls wykreowany przez kupujących pozwolił na aprecjację euro do niebagatelnego poziomu 4,6175 zł, który jest najwyższym poziomem od grudnia 2011 roku. W piątek kurs znosi większość czwartkowych wzrostów, jednak dominujący trend wydaje się być niezagrożony. Czy w przyszłym tygodniu złoty dalej będzie ulegał silnej deprecjacji czy odrobi część strat? Za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,5240 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro w piątek, 20 marca 2020 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5240 zł euro
  • Kurs euro koryguje, jednak nadal powyżej 4,50 zł
  • EURPLN pod presją popytu na Forex

Kurs euro oddaje zyski w piątek. EURPLN z szansą na korektę do 4,40 zł?

Kurs pary EURPLN odnotowuje spadek o równy procent do godziny 12:50, co pozwoliło na zniwelowanie niemal całej czwartkowej świecy wzrostowej. Jednak po tak silnych wzrostach można  było oczekiwać równie mocne odreagowania spadkowego. Niewykluczona jest dalsza korekta w przyszłym tygodniu, a najbliższym poziomem wsparcia jest poziom 4,4140, który razem z okrągłym poziomem 4,40 tworzy ważną strefę cenową. Dopiero jej przebicie mogłoby wyhamować presję popytu i zepchnąć kurs w rejon 4,3450. Jednak dopóki tak się nie stanie należy oczekiwać dalszych wzrostów, a trwałe przebicie poziomu 4,60, a w konsekwencji 9-letniego maksimum 4,6175 otworzyłoby drogę do szczytu z marca 2009 roku na poziomie 4,80.

Kurs euro oddaje zyski w piątek. EURPLN z szansą na korektę do 4,40 zł
Kurs euro oddaje zyski w piątek. EURPLN z szansą na korektę do 4,40 zł, tradingview.com

Lagarde zrobi wszystko by uratować strefę euro

Szefowa Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde, oznajmiła, iż zrobi wszystko co konieczne, a nawet jeszcze więcej, aby uchronić strefę euro przed recesją. Jednak może ona stanąć przed wyzwaniem jakiego doświadczył jej poprzednik Mario Draghi w trakcie kryzysu zadłużenia strefy w 2012 roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here