Naga MarketsJednym z najważniejszych wydarzeń dzisiejszej sesji europejskiej była 11:00 publikacja wyniku inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro za grudzień 2018 roku. Wskaźnik ten obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. 


Jak wynika z raportu Eurostatu, roczna stopa inflacji w strefie euro wyniosła w styczniu 2019 roku 1,4% co oznacza spadek o 0,1 p.p. z poziomu 1,5% raportowanego w grudniu. Warto także przypomnieć, że przed rokiem wskaźnik ten wyniósł 1,6%.

Roczna inflacja konsumencka (CPI) w styczniu 2019 | Źródło: Eurostat
Roczna inflacja konsumencka (CPI) | Źródło: Eurostat

Najniższe roczne wartości inflacji CPI odnotowano w w Grecji (0,5%) oraz Chorwacji i Portugalii (0,6%). Najwyższe roczne stopy procentowe odnotowano w Rumunii (3,2%), na Litwie (2,9%) oraz w Estonii i na Węgrzech (2,8%).

Roczna inflacja konsumencka (CPI) w styczniu 2019 w poszczególnych państwach UE | Źródło: Eurostat

EUR/USD kieruje się na południe

Kurs euro w relacji do dolara kieruje się na południe po publikacji danych inflacyjnych. Cały czas notowania EUR/USD pozostają uwięzione w zakresie wczorajszej sesji. Od góry opór zapewnia tu strefa przy 1.1365/70, natomiast lokalne wsparcie znajdziemy w okolicach 1.1324.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs euro w relacja do dolara kieruje się na południe po publikacji danych inflacyjnych.


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here