Naga MarketsKurs euro skoczył ponad 1,18 USD. EBC zostawia bez zmian stopy proc. i tempo skupu aktywówW czwartek, 22 lipca 2021 roku, Europejski Bank Centralny (EBC) po posiedzeniu Rady Prezesów, zdecydował się utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie, zgodnie z rynkowymi założeniami. Utrzymano również wielkość programów PEPP (1850 mld EUR) oraz APP (20 mld EUR miesięcznie). Nadzwyczajny program zakupów ma być prowadzony, co najmniej do marca 2022 r.

  • Rada Prezesów będzie prowadzić zakupy netto aktywów dopóki nie uzna, że kryzysowa fala pandemii dobiegła końca
  • Główne stopy procentowe EBC utrzymają się na obecnym lub niższym poziomie poziomie, dopóki nie wzrośnie inflacja
  • Bank centralny będzie dostarczać znaczną ilość płynności poprzez operacje refinansujące

EBC przyspieszy tempo zakupów w ramach PEPP

Podczas ostatniego przeglądu strategii, Rada Prezesów uzgodniła symetryczny cel inflacyjny na poziomie 2 proc. w średnim okresie. Podstawowe stopy procentowe EBC od jakiegoś czasu znajdują się w pobliżu dolnej granicy, a średnioterminowe perspektywy inflacji są nadal znacznie poniżej celu Rady Prezesów. W tych warunkach Rada Prezesów zrewidowała dziś swoje prognozy dotyczące stóp procentowych. Uczyniła to, aby podkreślić swoje zobowiązanie do utrzymania trwale akomodacyjnego nastawienia w polityce pieniężnej do osiągnięcia celu inflacyjnego.— Wspierając swój symetryczny dwuprocentowy cel inflacyjny i zgodnie ze strategią polityki pieniężnej, Rada Prezesów oczekuje, że podstawowe stopy procentowe EBC pozostaną na obecnym lub niższym poziomie do czasu, gdy inflacja osiągnie poziom 2 proc. na długo przed końcem w horyzoncie projekcji i trwale do końca horyzontu projekcji, i ocenia, że ​​odnotowany postęp inflacji bazowej jest wystarczająco zaawansowany, aby odpowiadał stabilizacji inflacji na poziomie dwóch procent w średnim okresie. Może to również oznaczać okres przejściowy, w którym inflacja jest umiarkowanie powyżej celu – czytamy w oświadczeniu EBC.

Po potwierdzeniu swojej czerwcowej oceny warunków finansowania i perspektyw inflacji, Rada Prezesów nadal oczekuje, że zakupy w ramach pandemicznego programu zakupów awaryjnych (OIPE) w bieżącym kwartale będą realizowane w znacznie szybszym tempie niż w pierwszych miesiącach roku.

Decydenci z EBC potwierdzili również inne środki wspierające ich mandat w zakresie stabilności cen, a mianowicie poziom podstawowych stóp procentowych EBC, zakupy w ramach programu skupu aktywów (APP), politykę reinwestycji i długoterminowe operacje refinansujące.

Kurs euro testuje okrągły poziom 1,18 USD

Notowania pary walutowej EUR/USD wzbiły się do poziomu 1,1813 po publikacji oświadczenia Europejskiego Banku Centralnego. Na wykresie 30-minutowym cena przestrzeliła górną wstęgę Bollingera.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Kurs pary walutowej EUR/USD - wykres 30-minutowy
Kurs pary walutowej EUR/USD – wykres 30-minutowy

Wzrost kursu Eurodolara nie trwał jednak długo, a para ponownie wróciła pod okrągły poziom 1,18 USD, który stanowi istotny opór krótkoterminowy. Wsparcie wypada natomiast w okolicach 1750/60 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd | comparic pl | funt | nasdaq | jak działa blik | kurs akcji biomed lublin |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here