Symbole różnych walut w okręgach w tym euro EUR jen JPY dolar USDNa przestrzeni ostatnich 10 sesji handlowych, kurs euro wyraźnie umacniał się do złotego, odbijając od poziomu 4,27 i testując pułap 4,30, obserwowany ostatni raz trzy tygodnie temu. Złotówka nie mogła liczyć na dobrą passę również w stosunku do innych głównych konkurentów rynku Forex. Sprawdź jak kształtowały się notowania EUR/PLN i ile może kosztować euro w następnym tygodniu.


Kurs euro musi pokonać 4,30 zł, jeżeli EUR/PLN ma się nadal umacniać

Na wykresie dziennym EUR/PLN, notowania w trakcie piątkowej sesji przez chwilę testowały poziomy poniżej 4,29 zł, jednak im bliżej końca tym tygodnia, tym podchodzą wyżej. Po serii nieprzerwanych wzrostów trwających niemal przez tydzień, kurs euro zatrzymał się pod 4,30 zł oraz w okolicach siatki średnich ruchomych, jednak zdaniem analityków, w kolejnych tygodniach złotówka może nadal tracić na korzyść wspólnej waluty:

Kurs euro do złotego na wykresie dziennym
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Wykres o niższym interwale (godzinowym) pokazuje natomiast, że EUR/PLN przez zdecydowaną część piątkowej sesji akumulował w okolicach dziennych minimów, aby w godzinach wieczornych dynamicznie odreagować krótkoterminową konsolidację i ponownie rozpocząć ruch w kierunku okrągłego pułapu 4,30, który w czwartek testowany był z dokładnością co do jednego punktu:

Kurs euro do złotego na interwale godzinowym
Kurs euro do złotego na wykresie godzinowym

Euro czeka na dane dotyczące PKB i inflacji

W przyszłym tygodniu kurs euro będzie mógł liczyć na kolejną falę zmienności zapewnioną przez dane makroekonomiczne. Wszystko za sprawą publikacji najnowszych prognoz dla PKB oraz inflacji CPI w strefie euro. Wskaźnik produktu krajowego brutto zostanie przedstawiony we wtorek, natomiast na publikacje inflacyjne będziemy musieli poczekać do piątku.

W miejscu tym warto przypomnieć, że w związku na święto 1 maja wiele ośrodków handlowych będzie zamkniętych, tym w Japonii oraz Niemczech, płynność na rynkach walutowych może być więc ograniczona. W związku z tym warto zachować szczególną ostrożność!

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here