Na rynku Forex nadal obserwujemy osłabienie złotego wobec części głównych walut. Kurs euro testuje 4,31, kurs franka 3,81 zł, a dolar i funt nadal konsolidują. Sprawdź kursy walut w trakcie wtorkowej sesji, 14 maja 2019 roku.

We wtorkowym kalendarzu makroekononicznym ponownie zabrakło istotniejszych publikacji fundamentalnych dla złotego oraz głównych walut. Wyjątkiem mogą być jedynie protokoły ZEW publikowane w godzinach przedpołudniowych.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3035 euro
USDPLN 3,8303 dolar
GBPPLN 4,9606 funt
CHFPLN 3,8059 frank

Ile może kosztować euro? Kurs EUR/PLN z szansą na dalsze wzrosty

We wtorek kurs euro ponownie testuje wielotygodniowe maksima wobec złotówki podchodząc niemal pod pułap 4,31 zł. Wiele wskazuje na to, że okrągły opór na 4,30 zł został trwale pokonany i notowania mają obecnie szansę powrócić w okolice lutowych szczytów nad 4,34 zł.

kurs euro do złotego EURPLN na interwale dziennym 14 maja 2019
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara nadal bez kierunku. USD/PLN w wąskiej konsolidacji

Gdy euro rośnie, kurs dolara wydaje się stać w miejscu kolejną sesję z rzędu. USD/PLN balansuje na granicy 3,83 zł, jednak tak naprawdę od dwóch tygodni sytuacja cenowa nie ulega większej zmianie. Dopiero wybicie 3,84 zł albo 3,8141 zł otworzy drogę do silniejszej fluktuacji obecnego kursu.

kurs dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym 14 maja 2019
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Funt najniżej od 3 tygodni. Kurs GBP/PLN spada do 4,95 zł

Notowania funta szterlinga również konsolidują, jednak od początku maja stopniowo tracą na wartości. W efekcie kurs GBP/PLN we wtorek testuje 4,95 zł, co jest najniższym poziomem od niemal trzech tygodni. Istotne wsparcie wypada na 4,92 zł, gdzie przebiegają minima z marca i kwietnia oraz 200 EMA:

kurs franka do złotego CHFPLN na interwale dziennym 14 maja 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka koryguje po silnych wzrostach. CHF/PLN testował 3,81 zł

Frank obok euro jest jednym z największych beneficjentów częściowego osłabienia złotówki. Od czterech ostatnich sesji zyskiwał niemal pięć groszy i w poniedziałek testował najwyższe poziomy od pierwszej połowy kwietnia. We wtorek CHF/PLN co prawda częściowo koryguje, jednak kurs franka nadal utrzymuje się nad poziomem 3,80 zł, posiadając otwartą drogę w kierunku lokalnych maksimów na 3,83 zł.

kurs funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym 14 maja 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here