Złotówka i dwa złoteWtorkowa sesja i druga część tygodnia obfituje w większą ilość publikacji makroekonomicznych, w efekcie czego kursy walut czekać może większa zmienność. Sprawdzamy, jak we wtorekowe przedpołudnie (19 marca), kształtuje się kurs euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Czy polska złotówka będzie w stanie nadal się umacniać?


EUR/PLN zostawia w tyle 4,30, kurs euro porzuca istotny poziom

W trakcie poniedziałkowej sesji kurs euro testował i odrzucał poziom 4,30, przy którym poruszał się nieprzerwanie od kilkunastu ostatnich sesji, spadając w okolice średnioterminowej strefy S/R, poniżej 200-okresowej średniej ruchomej. Co prawda we wtorek EUR/PLN próbuje odbijać, jednak zdaniem analityków notowania waluty mogą nadal spadać, między innymi w kierunku 4,2761, gdzie przebiegają dołki z listopada oraz grudnia:

kurs euro 19 marca 2019 r
Kurs euro (EUR/PLN) traci na początku tygodnia, czy czekają nas dalsze spadki? Źródło: Tradingview.com

Kurs euro tracił również do dolara amerykańskiego i we wtorek ponownie testuje okolice 1,1350, gdzie przebiega krótkoterminowa strefa oporu wzmacniana przez średnią ruchomą.

Kurs dolara nie był tak nisko od początku miesiąca, USD/PLN w dół

Poniedziałkowe spadki w stosunku do złotego kontynuuje kurs dolara amerykańskiego, który zmierza coraz wyraźniej w kierunku pułapu 3,78 zł, ostatni raz obserwowanego na początku miesiąca. W efekcie USD/PLN otwiera sobie drogę do testu 3,73 zł, czyli dołków tegorocznych oraz jednocześnie dolnego ograniczenia średnioterminowej konsolidacji:

kurs dolara 19 marca
Kurs dolara (USD/PLN) wyraźnie w dół. Czy czeka nas kontynuacja spadków? Źródło: Tradingview.com

Odwróceniem dla wspomnianego scenariusza byłby powrót nad 3,80 zł i wyraźniejszy ruch w kierunku tegorocznych maksimów, między innymi oporu 3,84 zł.

GBP/PLN z szansą powrotu do 5 zł, kurs funta nadal konsoliduje

W poniedziałek kurs funta testował okrągły poziom 5 złotych, odrzucając go jednak przed zamknięciem sesji. We wtorek GBP/PLN ponowni otwiera się niżej i balansuje na granicy 5,02 zł. W średnim terminie notowania konsolidują jednak na wysokości wielomiesięcznych szczytów i dopiero albo trwałe wybicie 5,06 zł górą albo wyjście poniżej 4,98 zł pozwoli określić dalszą przyszłość waluty. W tym drugim przypadku, kurs funta mógłby silniej korygować do złotego, powracając pod maksima styczniowe.

kurs funta 19 marca
Kurs funta (GBP/PLN) wybije 5 złotych? Źródło: Tradingview.com

Kurs franka znalazł bazę na 3,78 zł, kolejna sesja wsparcia dla CHF/PLN

W marcu kurs franka niewątpliwie „uwziął” się na poziom 3,78 zł, który jest testowany kolejną sesję z rzędu i stanowi istotny poziom wsparcia dla ceny. CHF/PLN co prawda tracił na początku tygodnia, wtorek przynosi jednak uspokojenie dynamiczniejszych strat i otwiera się znowu w okolicach ważnej bazy popytowej. Jeżeli tę udałoby się ostatecznie wybić, wtedy kurs franka może zmierzać w kierunku 3,74-3,73 zł, gdzie przebiega dolne ograniczenie konsolidacji.

kurs franka 19 marca
Kurs franka (CHF/PLN) walczy z 3,78 zł. Źródło: Tradingview.com

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here