Naga MarketsKurs euro rusza w górę, jen idzie w jego ślady. Dolar technicznie na EUR/USD i USD/JPYDolar amerykański traci trzecią sesję z rzędu, osuwając się z trzyletnich maksimów. Wykorzystuje to między innymi kurs euro, który testuje ponad tygodniowe maksima oraz japoński jen dyskontujący dwa dni dynamicznych wzrostów obserwowanych w ubiegłym tygodniu. W poniższej analizie dokładniej przyjrzano się sytuacji technicznej EUR/USD i USD/JPY.


Kurs euro: EUR/USD – marsz w górę

Poniedziałek przyniósł skuteczną próbę naruszenia maksimum EUR/USD z piątku przy 1,0862, chociaż nie było ono znaczące (1,0871). We wtorek ruch wzrostowy ma jednak dużą szansę na kontynuację. Zwyżka potwierdzana jest przez dzienny oscylator RSI9, który dobrze “wyłapał” moment ostatniego odbicia. Kluczowy punkt na technicznej mapie to teraz minima z przełomu września i października ub.r. przy 1,0878-84.

To, czy zostaną one sforsowane może zależeć od tego, czy dane z USA nie zaczną rozczarowywać podbijając oczekiwania na cięcia stóp przez FED w kontekście rozprzestrzeniania się COVID-19? Dzisiaj o godz. 16:00 mamy odczyt indeksu zaufania konsumentów Conference Board – po świetnym wyniku w styczniu, oczekiwania na luty mogą być wyśrubowane (mediana zakłada 132,0 pkt.)

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Kurs dolara: USD/JPY – realizacja wczorajszego scenariusza

W poniedziałkowym wpisie zwracałem uwagę na możliwość zrealizowania przez USD/JPY koncepcji tzw. ruchu powrotnego w stronę złamanej w zeszłym tygodniu 5-letniej linii trendu spadkowego, która przebiega obecnie przy 109,90. Dzisiejsze podbicie na rynkach akcji jest niemrawe, a nastroje niepewne, co daje szanse na kontynuację wczorajszego ruchu i zejście poniżej dołka przy 110,32.

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here