Kurs euro rozpoczyna tydzień od wzrostów, EUR/PLN 0,15 proc. w górę
Kurs euro do złotego.

Nowy tydzień rozpoczyna się całkiem dobrze dla polskiego złotego. W poniedziałek o poranku nasza krajowa waluta zyskuje do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Ruch na EUR/PLN wynosi 0,15% na korzyść europejskiej waluty. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas poniedziałkowej sesji 29 czerwca.

Kurs euro do złotego traci w poniedziałek

Podczas dzisiejsze sesji kurs EUR/PLN znajduje się na 0,1% pod kreską. Niemniej patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie zmieniły się od czasu ostatniej analizy. Kolejny tydzień zamknął się na plusie. A strefa wsparcia przy 4,30 zł w dalszym ciągu pozostaje kluczowa. Opór znajduje się z kolei przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
Kurs euro umacnia się do złotego po weekendzie

Zobacz także: Obawy o drugą falę pandemii doprowadzą do korekty na rynku akcji?

 – Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie – zarówno eurodolara jak i PLN. Brak jest wyraźne reakcji na wyniki exit polls pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

 – Z rynkowego punktu widzenia PLN pozostaje w układzie sugerującym próbę rozegrania nieco słabszego złotego. Wynika to najpewniej jednak z piątkowego, lekkiego układu risk-off spowodowanego spadkami na Wall St. Samo zachowanie eurodolara nie sugeruje podwyższonej nerwowości na rynku – dodaje analityk.

Kurs EUR/PLN ponownie testuje ważny techniczny opór

Patrząc technicznie na interwał D1, sytuacja techniczna nie uległa właściwe żadnej zmianie. W poniedziałek ponownie testowany jest kluczowy opór, który wynika z górnego ograniczenia układu 1:1. Jest on także wspierany przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Dopóki poziom będzie skutecznie broniony, możliwe jest ponowne zejście w rejony wsparcia przy 3,39 zł. W przeciwnym razie, wybicie górą otworzy drogę w kierunku 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN w górę w poniedziałek

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here