kurs euro w pułpace na myszyMiniony piątek przyniósł przyspieszenie osunięć notowań EURPLN, w efekcie czego kurs euro spadał pod testowany od dwóch tygodni poziom 4,33 zł i od razu testował kolejne wsparcie znajdujące się jeden grosz niżej. Eskalacja napięć w Arabii Saudyjskiej na początku nowego tygodnia zwiększa jednak awersję do ryzyka, przez co para walutowa odbija od 4,32 zł i delikatnie zyskuje. Nie zmienia to jednak faktu, że trend spadkowy jest nadal aktywny.

Notowania euro w kierunku 4,30 zł? Czy EURPLN uda się przetestować ważne wsparcie?

Po wybiciu wsparcia na wysokości 4,34 zł, kurs euro przez niemal dwa tygodnie poruszał się tuż pod nim, nie potrafiąc wybić poziomu 4,33 zł, który pełnił rolę wsparcia krótkoterminowego. Ostateczne pokonanie zaznaczonej na niebiesko strefy otwiera drogę do podobnego zakresu, którego górne ograniczenie wyznacza 4,31 zł, rozszerzając się aż do 4,30 zł. Zdaniem analityków kontynuacja trendu spadkowego EURPLN powinna pozwolić bez większych problemów wejść do wspomnianej strefy, a nawet ją wybić. Takie scenariusz pozwalałby myśleć o silnym rozszerzeniu deprecjacji eurozłotego, nawet w kierunku 4,24 zł, gdzie notowania ostatni raz znajdowały się na początku lipca.

kurs euro do złotego 16.09
Euro odbija na początku tygodnia, trend spadkowy jest jednak nadal aktywny. Źródło: Tradingview.com

Powodem wzrostów euro – czy też spadków polskiego złotego – jest między innymi rynkowy wzrost awersji do ryzyka wywołany napięciami w Arabii Saudyjskiej. Donald Trump stwierdził, że jest gotowy odpowiedzieć bezpośrednim atakiem, a notowania złota i ropy silnie zyskiwały po doniesieniach. Poziom 1,11 USD (nieudolnie) testował również eurodolar, próbujący wybijać trzytygodniowe maksima. W momencie gdy inwestorzy zmniejszają swoją ekspozycję na ryzyko naturalnym jest, że waluty krajów wschodzących – między innymi złotego – będą traciły. Jak na razie jednak osunięcie PLN Jest marginalne.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here