Napis eur/usd na tle wykresuKurs euro do dolara amerykańskiego od 13 listopada rośnie, przedzierając się do strefy 1,12 do 1,14, gdzie w chwili obecnej para dotarła do istotnego oporu. Dotychczasowe impulsy wzrostowe odbywały się bez większych korekt, a całość ruchu opiewała na ponad 260 pipsów. Czy to czas, aby EURUSD wykonało głębszą korektę? 


Po ostatnim tygodniu swinga na ponad 260 pipsów para dociera do poziomu 1,14500, które stanowi aktualnie stosunkowo ważną linię oporu. Choć pierwsza reakcja nie wskazywała na to, aby para mogła zareagować klasycznie – to jednak próba dalszej kontynuacji wzrostów została już zepchnięta pod strefę oporową, potwierdzając istotność poziomu.

wykres EURUSD H1 20.11.2018
EURUSD H1 20.11.2018

Teraz warto przyjrzeć się, czy kurs EURUSD nie obniży się do poziomów oznaczonych z wyższych interwałów czasowych jako istotne dla układu wzrostowego.

EURUSD z możliwymi scenariuszami

Teraz kluczowym poziomem dla pary jest poziom 1.14172, gdzie jak widać na zamieszczonym poniżej wykresie pary – jest to wsparcie intraday wynikające z sekwencji (test szczytu jako opór, oraz ponowny test jako wsparcie). Obserwacja poziomu powinna polegać szczególnie na reakcji, jaka odbędzie się, gdy para dotrze do poziomu – ponieważ poziom jest bardzo dobry do wykorzystania do jednego z dwóch scenariuszy w zależności od reakcji pary.

wykres EURUSD H1 20.11.2018
EURUSD H1 20.11.2018

W przypadku pokonania wsparcia celem dla kursu będzie ponownie poziom 1,13 co stanowiłoby potencjał około 110 pipsów na pozycje krótkie. W przypadku zabezpieczenia, pozycja typu stop loss powinna znajdować się w odległości nie bliższej niż 20 pips, co dałoby potencjał risc ratio an poziomie 3:1 uwzględniając koszty transakcyjne.

Z drugiej strony utrzymanie wsparcia i klasyczna reakcja powinna dać kolejny impuls wzrostowy z celem przełamania omawianej strefy 1,14500 jako Pierwsze cel dla pozycji długich, oraz cel 1,15350 jako TP2 dla całości wzrostów. Pierwotnym stop lossem powinna być odległość również 20 pipsów, jednak wraz z rozwojem sytuacji – zalecane jest dynamiczne SL zabezpieczające zyski.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here