kurs euro i dolary banknotyKurs euro w stosunku do funta szterlinga podczas poniedziałkowych notowań rośnie. Para EUR/GBP oscyluje wokół ceny 0.86500 sugerując, że dalsze podejścia są na parze możliwe do zrealizowania. W takim układzie, warto przyjrzeć się wykresowi pary, aby stwierdzić, który poziomu mogą być docelowymi dla pozycji długich, a które mogą zanegować obecnie budujący się sentyment pozytywny. Zajrzyjmy na wykres H1 pary. 


Długi okres konsolidacji pary EUR/GBP skutkował wielokrotnymi testami zarówno górnych jak i dolnych ograniczeń – jednak ciężko było dotychczas mówić o konkretnym scenariuszu. W tym momencie jednak – czyli po ostatniej, czwartkowej odprawie tarderów mowa była o wykorzystaniu wsparcia cenowego 0.85560 w celu dobierania pozycji długich i dogrania strefy 0,86345. W tym momencie widać, że scenariusz został zrealizowany pomyślnie a dalsze wzrosty pary wskazują na pojawienie się popytu oraz bronieniu dolnych ograniczeń. To daje możliwość odwiedzenia dalszych poziomów oporowych w celu testu siły podaży.

Kurs euro rośnie – para EUR/GBP na wykresie H1

Para euro w stosunku do funta reaguje nadal wzrostowo – i to właśnie powoduje, że w dalszym ciągu testy wyższych poziomów powinny być na parze wykonywane. W tym przypadku pierwszym poziomem docelowym dla pozycji długich jest strefa 0,8674, jako take profit 1, natomiast takie profit 2 występuje na strefie 0,87050. Aby dołączyć do powyższego scenariusza wzrostowego warto wyczekać choć niewielkiej korekty pary – a w najlepszym przypadku – testu wsparcia i szukanie pozycji długich właśnie w bliskich jego okolicach.

wykres EURGBP H1 11.03.2019
EURGBP H1 11.03.2019

W tym momencie ciężko mówić o negacji panującego sentymentu wzrostowego, jednak jeśli para EUR/GBP przełamałaby obecny poziom wspierający dalsze wzrosty – 0,86345, wówczas mowa by była o możliwości pojawienia się powrotu do zakresu konsolidacyjnego – a więc odłożeniu plan wzrostowego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here