Napisy EURUSD w tle wykresuKurs euro w stosunku do funta szterlinga podczas poniedziałkowej sesji handlowej odnotowuje niewielkie wzrosty. Para EUR/GBP oscyluje wokół poziomu 0,85600 wskazując na możliwość większego odbicia po ówczesnej reakcji na wsparcie cenowe. Sentyment w tym momencie nadal pozostaje w terytorium negatywnym a dalsze ruchy finalnie i tak wskazują na dalsze spadki jednak obecna sytuacja może działać na korzyść inwestorów szukających odbicia na parze. Warto w takim razie spojrzeć na wykres H1 w celu określenia najlepszej okazji. 


Para euro w stosunku do funta przechodzi w ostatnim czasie nerwowe ruchy konsolidacyjne – głównie spowodowane danymi makro, które zarówno dla strefy euro jak i dla samej Wielkiej Brytanii nie są zadowalające. Z tego również powodu brak jest na parze jednoznacznego trendu – a wszelkie odbicia mogą zostać przez inwestorów wykorzystywane jak w klasycznej konsolidacji. W tym momencie kolejna okazja na rynku pojawia się na wykresie H1, gdzie para po mocniejszych zejściach broniła poziomu popytowego.

Kurs euro rośnie – para EUR/GBP na wykresie H1 – odbicie od wsparcia

Z perspektywy klasycznego podejścia do wykresów para EUR/GBP dotarła do istotnego wsparcia na poziomie 0,85530 gdzie reakcja póki co wskazuje na klasyczną. Oznacza to, że odbicie powinno przerodzić się w korektę ostatnich spadków, a najbardziej klasycznym scenariuszem byłoby dotarcie poziomu 0,86180, następnie jeśli sentyment na rynku nie ulegnie do tego czasu zmianie – kontynuacja spadków z wybiciem ostatnich dołków na parze. Aby do takiego scenariusza dołączyć, wówczas warto szukać pozycji długich w pierwszej kolejności z opisanego powyżej wsparcia cenowego. Wówczas SL nie większy niż 15 pips w stosunku do blisko 60 pipsów targetu docelowego dla pozycji długich. Stosunek zysku do ryzyka kształtować się będzie wówczas na poziomie 4:1 wliczając koszta transakcyjne.

wykres EURGBP M30 25.03.2019
EURGBP M30 25.03.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here