Kurs euro wobec dolara amerykańskiego podczas piątkowych notowań zamknął się w granicach poziomy 1,12080 USD. Para EUR/USD przedarła się przez ważną strefę pozwalając kursowi euro znacznie odrobić ostatnie spadki. W poprzednich analizach wskazywane było wyraźne, że targetem dla pierwszego ruchu – który był oczekiwany – jest poziom 1,12300 USD, który powinien być już niebawem osiągnięty. W tym momencie powrót sentymentu pozytywnego na parę nie jest przypadkowy, ponieważ para wybiła szybkim ruchem najniższy punkt obecnego roku. To oznacza, że polowanie na stop lossy powiodło się a wzrosty powinny być teraz formalnością. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary EUR/USD.


Kurs euro rośnie – para EUR/USD na wykresie H1

Para EUR/USD podczas piątkowych ruchów wykonała bardzo ładnie planowany ruch z poprzedniej analizy. Mianowicie, mowa było o niewielki boxie, który wyznaczony został zielonym polem zaraz pod strefa oporową (widoczną na poniższym wykresie po cenie 1,11800 USD) – który wykorzystany miał zostać na re-akumulację oraz trzymanie pozycji przynajmniej do poziomu przekroczenia 1,12000 USD. Jak widać para idealnie ten scenariusz wypełniła.

W tym momencie oczekuje się od prawy wykonania niewielkiej korekty, tak, aby kurs dolara mógł nieco wrócić do zakresu, skąd można by ponownie podebrać parę w celu dalszych wzrostów. Celem dla pozycji długich byłby wówczas poziom 1,12300 USD – a nawet 20 – 30 pipsów powyżej tego poziomu, natomiast strefą do ponownego podbierania pozycji typu long byłaby strefa 1,12000 USD / 1,11950 USD. Wówczas, stop loss dla pozycji długich nie powinien przekraczać zakresu 15 pipsów względem 30 do 50 pipsów potencjału wzrostowego i pozycji take profit.

wykres Kurs euro EURUSD H1 25.05.2019
Kurs euro EURUSD H1 25.05.2019

Scenariusz ten będzie aktywny tak długo jak długo para nie wybije omawianych poziomów do re-akumulacji oraz potencjalnego zacenienia obronnego typu stop loss.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here