Naga MarketsKurs euro raczej nie przekroczy 1,17 USD, uważa ING. Funta powstrzyma poziom 1,38 USDRynki wyceniają szansę na podwyżkę stóp przez EBC w ciągu najbliższych dwóch lat. Z kole w przypadku Banku Anglii (BoE) podwyżka spodziewana jest już w listopadzie. Zobaczmy jakie perspektywy krótkoterminowe dla kursu euro i funta prezentują analitycy ING.

Podwyżki stóp EBC i BoE

Rynek wycenia teraz zacieśnienie stóp procentowych o 30 pb przez EBC w ciągu najbliższych dwóch lat. Dzisiaj swoje wystąpienie będzie miało wielu decydentów z EBC, a punktem kulminacyjnym będzie przemówienie Lane’a.Sprawdź kurs euro do dolara (EUR/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

ING zwraca uwagę na istotny opór dla pary walutowej EUR/USD, który widnieje obecnie w okolicach 1,1660/80.
— Bylibyśmy zaskoczeni, gdyby EUR/USD zdołał zamknąć dzień powyżej 1,1700 – co podważyłoby nasz niedźwiedzi krótkoterminowy pogląd na EUR/USD – stwierdzili analitycy.

Jeśli chodzi Bank Anglii, pierwsza podwyżka stóp procentowych została w pełni wyceniona na posiedzenie w dniu 4 listopada.

— Po kilku dość jasnych komentarzach Andrew Baileya, które usłyszeliśmy w weekend, wydaje się mało prawdopodobne, aby którykolwiek z trzech dzisiejszych mówców BoE (Mann, Pill, Bailey) znacząco odrzucił wycenę rynkową wczesnej podwyżki – sugeruje ING.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Sprawdź kurs funta do dolara (GBP/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

ING oczekuje, że para walutowa EUR/GBP handlowana będzie w kierunku poziomu 0,84. Jeśli chodzi o kurs funta do dolara (GBP/USD), tu analitycy spodziewają się zatrzymania na 1,38 z uwagi na zwycięstwo silnego dolara.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here