Kurs euro do polskiego złotego EURPLN 10 maja 2019Po dynamicznych spadkach na początku października, kurs euro ponownie wyhamowuje, tym razem na miesięcznych dołkach. Notowania EURPLN znalazły wsparcie na wysokości 4,32 zł i pomimo dwóch dni prób silniejszego odbicia są blokowane przez lokalny opór na 4,33 zł (długie górne knoty świecy). Co prawda tak wąski zakres zmienności raczej nie utrzyma się w długim okresie, jak na razie zapewnia jednak parze walutowej chwilę na złapanie oddechu.

Euro będzie odbijać w stronę 4,4 zł? Tak sugeruje analiza techniczna oraz prognozy ekonomistów

Na obecny ośmiogroszowy zakres zmienności EURPLN należy popatrzeć jak na konsolidację. Zgodnie z zasadami analizy technicznej cena przesuwa się w jej zakresie od jednej do drugiej bandy (dolnego i górnego ograniczenia), tak długo, aż nie dojdzie do wybicia jedną ze stron. Test 4,32 zł w połowie września przyniósł niemal książkowe odbicie i dynamiczny powrót w stronę przeciwległej, północnej części ruchu bocznego, a następnie zwrot w kierunku południowym. W związku z tym zasadne jest przewidywać, że tym razem kurs euro ponownie odbije w stronę 4,40 zł.

Podobne zdanie prezentuje Marcin Kiepas, analityk Tickmill, który w swojej projekcji ustawiał poziom docelowy właśnie w okolicach wrześniowych maksimów, a zlecenie zabezpieczające rekomendował na wysokości obecnego wsparcia.

Kurs euro do złotego balansuje nad wsparciem 4,32 zł. EURPLN D1 dostarcza Tradingview.com
Kurs euro do złotego balansuje nad wsparciem 4,32 zł. EURPLN D1 dostarcza Tradingview.com

EURPLN czeka na zmianę układu siły na EURUSD. Czy kurs dolara ruszy w górę?

Patrząc na wykres eurodolara obecna stagnacja eurozłotego nie powinna dziwić. Kurs dolara nie potrafi kontynuować umocnienia do europejskiej waluty i spadki EURUSD są blokowane nad 1,095 USD. Gdyby poziom został wybity i cena otworzyłaby sobie drogę do testu październikowych minimów, wtedy również na EURPLN możliwe byłoby zobaczenie niższych cen.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here