Kurs euro , dolara, franka do polskiego złotego PLN Kurs euro utrzymywał się w tym tygodniu w konsolidacji. Cena poruszała się w wąskim zakresie przy najniższych poziomach w 2019 roku. Na pewno brakuje w tej chwili sygnałów popytowych i łapanie dołka nie jest dobrym rozwiązaniem. Docelowym poziomem pozostaje 4,2450 zł. W sobotę 22 czerwca za jedno euro trzeba płacić 4,2535 PLN. Zapraszam do zapoznania się z analizą EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2535 euro

Kurs euro najniżej w 2019

Euro właściwe cały ubiegły tydzień konsolidowało przy tegorocznych minimach. Każda kolejna próba wyjścia w górę kończyła się szybkim przejęciem inicjatywy przez sprzedających. Jak na razie brakuje sygnałów kupna, niewykluczone są dalsze spadki po weekendzie. Aktualnie cena euro znajduje się na najniższych poziomach w tym roku. Co prawda mieliśmy do czynienia z niewielką korektą, po kilkukrotnej obronie okolic poziomu 4,2500, niemniej były to chwilowe ruchy. Po niewielkiej korekcie cena ponownie schodzi w okolice poziomu 4,2500 zł. Zmienność w ostatnich dniach nie była duża. Patrząc na wykres z perspektywy interwału D1, obrona oporu przy 4,2650 zł, powinna zwiastować dalsze spadki w kierunku poziomu wsparcia przy 4,2450 zł, gdzie znajdują się dołki z sierpnia 2018 roku. Po raz kolejny należy podkreślić, że brakuje sygnałów do kupna, tendencja jest zniżkującą. Dopiero ewentualne trwałe wyjście powyżej 4,2650 zł, może doprowadzić do większej korekty wzrostowej. Z kolei o załamaniu tendencji będzie można mówić dopiero w momencie wybicia górą poziomu 4,2750 zł.

Retro

Zobacz także: Kurs Wawel (WWL) mocno w dół. Akcje spółki najniżej w 2019 roku

euro do polskiego złotego EURPLN w sobote 22 czerwca

Kurs euro w tendencji spadkowej

Na interwale H4 na EUR/PLN doszło w tym tygodniu do wręcz idealnego testu górnego ograniczenia układu 1:1, o którym pisałem w ostatnich analizach. Zgodnie z metodologią, obrona układu, potwierdza tendencję spadkową na kursie euro do złotego. Poziom 4,2700 pozostaje więc kluczowym oporem. Aktualnie po raz kolejny testowane są minima przy 4,2500 jednak pamiętamy, że z każdym kolejnym testem ryzyko wybicia dołem rośnie.

Wykres euro do polskiego złotego EURPLN w sobote 22 czerwca

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here