Naga MarketsKurs euro przetrwał umocnienie dolara. EUR może nieco wzrosnąć w tym tygodniu - INGEpicentrum światowych rynków finansowych stanowi obecnie rynek amerykańskich obligacji, uważają analitycy ING. Inwestorzy z tego rynku będą więc oczekiwać na zeznania prezesa Fed dot. polityki pieniężnej zaplanowane na wtorek. Jak wobec tego oraz danych z Niemiec może reagować kurs euro w relacji do dolara?

  • Szef Fed powinien ostrożnie wyrażać pewność, co do ożywienia
  • Dane z Niemiec mogą umocnić kurs euro
  • Zakres dla EUR/USD na ten tydzień wypada miedzy 1,2050 a 1,2200

Wystąpienie Powella i dane z Niemiec

Jerome Powell będzie musiał sprostać wyzwaniu, by wyrazić pewność co do ożywienia. Nie może ona jednak być duża na tyle, by spadek na rynku obligacji przerodził się w załamanie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane z USA w tym tygodniu powinny zapewnić umiarkowaną korektę w górę PKB za IV kw. 2020 roku. W piątek natomiast poznamy dane o dochodach osobistych za styczeń. Zobaczymy również preferowaną miarę inflacji Fed – bazowy deflator PCE – który w ujęciu rocznym miał być ograniczony styczniu w pobliżu 1,4/1,5 proc..

– Kurs EUR/USD przetrwał umocnienie dolara i może cieszyć się pewną siłą w poniedziałek, gdy niemiecki lutowy odczyt Ifo zaskoczył pozytywnie. Piątkowy PMI za luty dla Niemiec był nieco wyższy niż oczekiwano, po raz kolejny na czele z sektorem produkcyjnym. Ten pozytywny nastrój odzwierciedlony w oczekiwaniach Ifo może sugerować, że Niemcy radziły sobie z lockdownem nieco lepiej niż oczekiwano – raportują analitycy ING.

ING zauważa, że o euro nie było zbyt wiele mowy w styczniowych protokołach z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Tegoroczna konsolidacja na Eurodolarze prawdopodobnie uspokoiła EBC. Przy założeniu, że ceny towarów utrzymają się na rynkach, a funt także będzie wspierany, ING sądzi, że procykliczny EUR może w tym tygodniu także zmierzać nieco wyżej.

Kurs euro / dolar niezdecydowany w poniedziałek

W drugiej połowie minionego tygodnia notowania pary walutowej EUR/USD wróciły ponad poziom 1,2080. Piątkowe zamknięcie miało także miejsce ponad 20-dniową średnią.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Analitycy ING na ten tydzień przewidują dla kursu euro do dolara zakres między 1,2050 – 1,2200. Miesięczny cel ustalili natomiast na górnym ograniczeniu tego zakresu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 notowania | btc | kurs usd on line | cena bitcoina | kurs s&p 500 | akcje jastrzębskiej spółki węglowej |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here