Kurs euro podczas czwartkowej sesji handlowej wobec dolara amerykańskiego wyraźnie rośnie. Para EUR/USD na wykresie H1 widocznie tworzy sekwencję wzrostową – choć ostatnia korekta mogła wystraszyć agresywnie nastawionych do wzrostów inwestorów. Jednak w dalszym ciągu nic na rynku nie uległo zmianie, a co za tym idzie dalsze wzrosty są oczekiwane od rynku. Jednak wcześniej dobrze, aby rynek wykonał odpowiednią korektę, w celu umożliwienia dołączenia do pozycji długich w odpowiednim miejscu oraz z odpowiednim risk ratio na pozycje. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary EUR/USD.


Kurs euro rośnie wobec dolara – para EUR/USD na wykresie H1

W ciągu ostatnich kilku sesji zdaje się, że kurs euro nadal nie ustępuje kursowi dolara amerykańskiego. Mimo, iż korekty na parze EUR/USD były relatywnie newralgiczne – czyli z błyskawiczną reakcją w jedną oraz druga stronę, to nadal kurs wydaje się być stabilny i zmierzać do celu. Celem średnioterminowym oczywiście od zawsze był poziom 1,14000 USD, który w tym momencie znajduje się już całkiem niedaleko od pary.

W tym momencie można by próbować rozegrać właśnie podejście po strefę górnego ograniczenia lub wybicia jego i dotarciem do strefy 1,14000 USD – jednak zanim do tego dojdzie, odpowiednie risk ratio dla pozycji długich zostanie dopiero wygenerowane w okolicach strefy 1,12900 USD – 1,12750 USD , gdzie wejście w pozycje długą będzie miało potencjał wzrostu o 50 do 100 pipsów. Ryzyko wówczas dla takiego scenariusza początkowo nie będzie mogło przekraczać około 20 pipsów, choć z czasem można będzie podsuwać stop lossa wyżej, tak, aby szybko zabezpieczyć pozycje. Wówczas potencjał dla pary będzie jeszcze większy. Oczekuje się wypełnienia scenariusza jeszcze podczas dzisiejszej sesji handlowej.

wykres Kurs euro EURUSD 13.06.2019
Kurs euro EURUSD 13.06.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here