Początek nowego tygodnia przyniósł ze sobą dalszą deprecjację kursu euro względem polskiego złotego. Tylko w trakcie poniedziałkowej sesji wspólna waluta potaniała o niemal 4 grosze. Fakt ten sprawił, że obecnie za jedno euro zapłacić trzeba jedynie nieco ponad 4,35, co jest najniższą wartością od marca 2020 r.

NBP obniża kurs wymiany EUR/PLN

Narodowy Bank Polski (NBP) ustalił kurs wymiany euro (EUR) względem polskiego złotego (PLN) w poniedziałek, 20 listopada 2023 roku na poziomie 4,3680 zł obniżając go z 4,3767 zł w piątek.Kurs euro spadł o 65 groszy

Spoglądając na notowania euro względem polskiego złotego dostrzec można, iż kurs euro spadł od początku tygodnia o niemal 4 grosze. Licząc zaś od szczytów z 12 września br., kiedy to za jedno euro zapłacić trzeba było niemal 4,70 zł, wspólna waluta potaniała o prawie 35 groszy.

Mierząc z kolei od historycznych szczytów ustanowionych 7 marca 2022 roku, kiedy to za jedno euro zapłacić trzeba było ponad 5 zł, waluta strefy euro potaniała o ponad 65 groszy, osuwająca się w rejon 4,35 zł, co jest najniższym poziomem od marca 2020 roku.

Dalsza część artykułu pod filmem
Euro na tle walut G8

Jeśli chodzi zaś o kondycję euro względem pozostałych walut grupy G8, dostrzec można, iż EUR umacnia się od początku listopada względem większości pozostałych walut G8, tracąc nieznacznie jedynie wobec dolarów australijskiego i nowozelandzkiego.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Zajmuje się rynkiem akcji, walut oraz kryptowalut. Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.