Naga MarketsKurs euro próbuje podtrzymać zwyżki (EUR/USD), indeks S&P 500 równieżStare rynkowe powiedzenie (sell in May and go away) może w tym roku mieć szczególne znaczenie. Jesteśmy po dość dobrym dla rynków kwietniu, który niezależnie od pojawiających się doniesień o możliwym zaistnieniu największej od dziesięcioleci recesji, próbował realizować scenariusz litery V. Za kilka dni wejdziemy zaczniemy maj z oczekiwaniami, co do częściowego znoszenia gospodarczych ograniczeń nałożonych przez pandemię koronawirusa.

Tymczasem ta tylko przyhamowała (a nie znikła) i trudno ocenić, na ile ewentualne poluzowania nie doprowadzą do nawrotu fali nowych zakażeń. Cały czas odnoszę wrażenie, że rynki nie zdają sobie do końca sprawy, że powrócimy do nowej rzeczywistości, w której będą panować zupełnie inne warunki. Zwłaszcza dla biznesu. Garść informacji przyniosą w najbliższych dniach publikacje wyników spółek z USA, ale kluczowe mogą okazać się nowe projekcje biznesowych założeń.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks S&P 500 znalazł się na ważnym oporze

Kluczowy indeks Wall Street (S&P500) znalazł się przy oporze bazującym na szczycie z 17 kwietnia. Ewentualne pogorszenie nastrojów na rynkach akcji może przełożyć się na pozycję dolara, ale i też innych safe haven, kosztem walut ryzykownych, w tym też tych z emerging markets. Jutro w kalendarzu mamy posiedzenie FED, które będzie analizowane pod kątem przyszłych perspektyw (jak Powell i pozostali decydenci zapatrują się na potencjalne odbicie gospodarki i czy planują kolejne działania). Będą ostrożni, czy optymistyczni? Stawiam na to pierwsze.

Może to dać pretekst do umocnienie dolara na fali globalnego podbicia trybu risk-on. Równie istotny będzie czwartek z posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. Po tym jak europejscy politycy we właściwy dla siebie sposób ociągają sie z wdrożeniem konkretnych programów wsparcia, jest jasne, że to na EBC spadają działania “tonujące” problemy Włoch (ale czy zobaczymy zapowiedzi zwiększenia skali QE?).

Wykres dzienny FUS500
Wykres dzienny FUS500

Kurs euro próbuje podtrzymywać wzrosty. Analiza EUR/USD

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Na dziennym wykresie EURUSD widać próby podtrzymania zwyżki, ale notowania są daleko jest do kluczowych oporów (1,0880), których złamanie mogłoby legitymizować wzrosty w kolejnych dniach. Na razie dobrze wygląda przebieg dziennego RSI9, ale to może być za mało.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here